DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Co nás čeká

Do konce školního roku zbývá
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8

Od pondělí 20. 12. do středy 22. 12. máme vzhledem k pokračující výměně oken "ředitelské" volno.

Na něj navazují od čtvrtka 23. 12. vánoční prázdniny. Ve škole bychom se měli opět sejít v pondělí 3. 1.


 

Během příštích dvou týdnů, které zbývají do Vánoc, budou mít děti možnost představit nám své domácí mazlíčky. S dětmi jsme si vysvětlili podmínky. Zvažte prosím, zda jim dovolíte zvířátko přinést/přivést/přívézt do školy. Bude u toho nejspíš důležitá i vaše spolupráce. Pokud není možné nebo vhodné vašeho mazlíčka dopravit do školy, samozřejmě nám stačí jeho fotografie.

Děti by měly o svém zvířátku umět vyprávět (do jaké skupiny živočichů patří, odkud pochází, jakého věku se dožívá, čím se živí,...), jaký má režim dne, vysvětlit nám, jak o něj pečují, co všechno k tomu potřebují, můžou nám předvést, co umí, jak ho krmí, ...

Domluvte se prosím, kdy a jaké zvíře nám přestavíte, abych mohla plán doladit. Pokud ho přivezete jen na chvíli, uveďte raději i přesný čas. Uvítám i vaše připomínky, podněty a nápady.


 

V pátek 3. 12. k nám přijede lektorka firmy Rautis z Poniklé, která nás naučí vyrábět ozdoby ze skleněných perliček. Budeme potřebovat nůžky!

Výroba perličkových vánočních ozdob v Poniklé má více než stoletou tradici. Původně se z perliček dělala bižuterie, ale když k nám na konci 19. století dorazila móda zdobení vánočního stromečku, začali chudí skláři navlékat perličky na drátky a tvořit z nich miniaturní napodobeniny věcí, které měli kolem sebe. Vznikaly tak perličkové košíčky, vějířky, konvičky, letadla, lokomotivy, kočárky nebo pavoučci a samozřejmě i hvězdičky. Celá výroba – foukání perlí do formy, stříbření, barvení, řezání i montáž – probíhá dodnes ručně. V roce 2020 byla výroba vánočních ozdob ze skleněných perlí zapsána do seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.


 

V úterý 7. 12. půjdeme po svačině do Domu dětí za Májem na výukový program Můj (ne)přítel internet. Po návratu do školy (asi ve 12:30) už nebudeme ve třídě, ale půjdeme na oběd a domů. Poplatek za akci uhradím z našich společných peněz.


 

V pátek 12. 11  po svačině navštívíme tradiční koncert souboru Paprsek Dětská nota ve velkém sále Škoda muzea. Vstupné zaplatím z našich společných peněz. Po návratu pokračujeme ve vyučování podle rozvrhu hodin (do 13:30 hod.).

Podmínkou účasti na hromadné akci je negativní test na Covid 19., všechny děti se tedy v pátek ráno ve škole otestují antigenním testem.


 

Vzhledem k tomu, že naše třída byla v původním termínu fotografování v karanténě, domluvila jsem nový termín, kdy budou mít děti možnost se vyfotografovat a nechat si vytvořit buď vánoční přání nebo stolní kalendář na rok 2022  - v pátek 26. listopadu.

Děti, které měly o fotografování zájem, mi už odevzdaly vyplněný lístek, který ode mě v říjnu dostaly. Pokud mi ho Vaše dítě dosud neodevzdalo, nebo do pátku 26 11. neodevzdá, považuji to za Váš nezájem a dítě se fotografovat nebude.

Hotové soubory fotografií si budete moci doma prohlédnout a teprve poté se rozhodnout pro jejich zakoupení, nebo vrácení ke skartování.


 

V pátek 5. 11  po svačině odejdeme asi na hodinu do městské knihovny, po návratu pokračujeme ve vyučování podle rozvrhu hodin (do 13:30 hod.). 

Jestli máš doma knížky, které chceš vrátit do knihovny, vezmi je s sebou. Nezapomeň na průkazku/MBkartu. 


 

Na pondělí 25. října a na úterý 26. října 2021 vyhlašuje ředitelka školy z provozních důvodů (výměna oken na chodbách naší školy) v souladu s § 24 zákona č. 561/2004 Sb. ředitelské volno pro žáky ZŠ Dr. E. Beneše.

V pondělí 1. listopadu 2021 bude končit výuka pro žáky 1. stupně v 11:40 hodin. Provoz školní družiny bude v tento den v běžném režimu.

 

V úterý 28. září je státní svátek. 


 

V úterý 21. září strávíme dopoledne na dopravním hřišti.
Odjezd (bezplatným) autobusem od naší školy v 7:45 hod.
Ti žáci, pro které je lepší přijít rovnou na dopravní hřiště do areálu 8. ZŠ, by tam na nás měli čekat v 8 hod. (napište mi prosím zprávu).
S sebou: přilbu (kdo nemá svoji, může si ji půjčit na místě), sportovní oblečení podle aktuálního počasí (pro jistotu
raději teplejší), batoh se svačinou + pití, čip na oběd, přezůvky (kdo bude odjíždět se mnou od školy, vezme si je ze šatny). 
Cestu zpět do školy absolvujeme za každého počasí pěšky.
Po návratu do školy skončíme podle rozvrhu hodin (ve 12:35 hod.)


 

V pátek 17. 9. se budeme učit jen 1. a 2. hodinu, po svačině půjdeme (za každého počasí) na Krásnou louku na akci Kolo pro život
Budeme potřebovat: batoh s penálem, trojúhelník a tužku na rýsování, svačinu + pití, sportovní oblečení podle aktuálního počasí, čip na oběd. 
Cestu na krásnu louku i zpět absolvujeme samozřejmě pěšky.
Po návratu do školy skončíme podle rozvrhu hodin (ve 13:30).
Závodu Kolo pro život předchází páteční dětský program

 

čtvrtek 26. 8.

Ve středu 1. září se sejdeme v naší třídě jen na první vyučovací hodinu. Zatím nebudeme potřebovat žádné pomůcky, děti ode mne dostanou žákovskou knížku s novým rozvrhem hodin a základní informace.

Do školy by děti z naší třídy měly vstupovat z Táborské ulice vchodem přes školní hřiště (stejně, jako jsme chodili ve 3. třídě). První den se ještě nebudou přezouvat, po desinfekci rukou půjdou v roušce rovnou do třídy. 

Všechny děti se budou ve středu testovat antigenním testem (pokud nebudou mít potvrzení o absolvování testu nebo o prodělání nemoci COVID 19 v posledních 180 dnech).

Děti by měly vědět, zda už ve středu půjdou na oběd. Nezapomeňte, že obědy nejsou přihlášeny automaticky, ale musíte si to zařídit sami na www.strava.cz nebo v kanceláři jídelny (osobně, mailem nebo telefonicky). 

Ve čtvrtek 2. září budeme ve třídě jen do 11:40 hod. Už budeme potřebovat bačkory (v zatahovacím sáčku), malý (jménem nebo číselm označený) ručník, svačinu + pití, penál, ŽK. 

Od pátku 3. září už bude vyučování podle rozvrhu hodin.

V průběhu prvních dnů děti ode mě postupně budou dostávat žákovskou knížku, učebnice a pracovní sešity na ČJ, M, vlastivědu a přírodovědu včetně obalů. Využijeme i sešity na ČJ, M a čtení, které jsme nepopsali ve 3. třídě. 

Paní učitelka dá dětem učebnici a pracovní sešit na angličtinu. Pokud mají slovníček a sešit na Aj ze 3. třídy, mohou v nich pokračovat i letos, nebo si koupí dva nové sešity 523.

Obaly (ani sešity) na angličtinu letos už dětem kupovat nebudu, myslím, že čtvrťáci už by si mohli něco zařídit sami.wink

Další informace o začátku školního roku budu průběžně doplňovat a aktualizovat. 

Organizace posledních dnů školního roku (ještě budu průběžně doplňovat další informace):

V pondělí 28. června skončí všem žákům naší třídy vyučování už v 11:40 hodin. Družina je v provozu bez omezení. Pokud vaše dítě do družiny nepůjde, napište prosím lístek nebo mi pošlete zprávu.

V úterý 29. června už nebudou mít hokejisti odpolední vyučování. 

Ve středu 30. června budeme ve třídě jen 1. vyučovací hodinu. Po rozdání vysvědčení (asi v 8:50 hod.) mohou děti odcházet domů, nebo do družiny. Pokud vaše dítě do družiny nepůjde, napište prosím lístek nebo mi pošlete zprávu.Školní družina bude tento den v provozu jen do 15 hodin. Děkujeme za pochopení.

Ve středu se obědy vydávají od 8:45 do 12:30 hodin (děti, které nezůstávají v družině, můžou jít už po vydání vysvědčení na krupicovou kaši :-). Pokud vaše dítě v tento den na oběd nepůjde, nezapomeňte na jeho odhlášení.


 

21. 6.
 
Právě se ke mě dostala tato informace:

Vzhledem k počasí, které nás zítra čeká, se odpolední program Dravci ruší.

17. 5.

V úterý 24. června bude ve školní družině od 13:00 cca do 15:30 probíhat projektové odpoledne na téma „Dravci“.
Dětem bude předvedena reálná ukázka živých dravců, jejich letu a krmení, výkladu a aktivního zapojení žáků do komunikace se sokolníkem. Děti se mohou těšit na orla, káně, sovu nebo třeba krkavce a mnoho dalších. Určitě také pořídíme i pár krásných fotografií dětí s dravci.

 

30. 5. 

V úterý 1. června se můžeš spolu s ostatními odvážnými dětmi připojit ke Dnu bláznivých účesů, který se koná na naší škole. V tento den můžeš přijít do školy s čímkoliv zajímavým, co si na hlavě vytvoříš ze svých vlasů, barev a netradičních doplňků. Fantazii a tvořivosti se meze nekladou. V případě nedostatku inspirace zadej na internetu do vyhledávače Den bláznivých účesů a objeví se ti spousta nápadů.  

Ve čtvrtek 3. června se společně vyfotografujeme.
Cena společné fotografie (15 x 21 cm) je 40 Kč.
Předpokládám, že fotografii budou chtít všechny děti. Peníze budu vybírat až při předání hotových fotografií.


 

15. 5.

Pokud vám doma překáží staré letáky a další papír, můžete se jich zbavit ve čtvrtek 20. května.
Kontejner bude přistavený jako obvykle u zadního vchodu do jídelny v Žižkově ulici od 7:15 do 8 hodin.
Nevozte prosím sběr do školy dříve než ve středu. Děkujeme za pochopení.

 

16. 4. 

V úterý 20. dubna budou mít děti v družině projektové odpoledne, během kterého budou tvořit výrobky ze sena (podobně jako jsme v říjnu dělali strašáka :-). Pokud je to možné, měly by v tento den zůstat v družině do 15 hodin, aby si výrobek mohly dokončit.


 

27. 1. 

V pátek 29. ledna jsou jednodenní pololetní prázdniny.

V týdnu od 8. února do 12. února budeme mít jarní prázdniny. 


 

Rozhodli jsme se jako škola podpořit místní Ekocentrum (a miniZOO).

Děti z naší školy tam chodí na kroužky i na vzdělávací programy. Je to hezké místo v našem průmyslovém městě, které se snaží o dobrou věc a díky pandemii musí být již několik měsíců zavřené. Dle slov místních pedagogů není jejich situace právě růžová. Bylo by fajn jim trochu pomoci, aby mohli působit dál.

Vymysleli jsme sbírku krmiva pro zvířata z minizoo. Sbírka by probíhala v průběhu ledna a je zcela obrovolná. Děti mohou nosit konkrétně:

tvrdé neplesnivé pečivo, mrkev, kočičí granule nebo kapsičky, semínka a zrní - směs pro exotické ptactvo, proso, slunečnice

Balíčky s krmením by děti měly dávat pod stromeček v přízemí školy jako dodatečné vánoční dárky. Na konci ledna bychom vše předali pracovníkům Ekocentra. 


 

V pátek 8. ledna během dopoledne bychom se v pavilonu DDM za Májem měli zúčastnit Interaktivního programu Můj (ne)přítel internet. V tento den budeme potřebovat vše jako obvykle (penál, ŽK, svačinu + pití, čip na oběd), vyučování skončí a na oběd půjdeme ve 12:35 hod.


 

15. 12.

V pátek 18. 12. budeme potřebovat penál, žákovskou knížku, vánoční svačinu a čip na oběd. Vyučování by mělo skončit a do jídelny bychom měli jít ve 12:30 hodin.

Jistě jste už v médiích zaregistrovali informaci, že v pátek 18. 12. jdeme naposledy do školy a od pondělí 21. 12. do pátku 2. 1. máme vánoční prázdniny. Doufám, že v lednu se opět všichni sejdeme ve škole. 

Domácí úkol na vánoční prázdniny: do sešitu na ČTENÍ si zapiš knížku, kterou máš přečtenou, nebo si přečteš o prázdninách.

V lednu budeme ve škole společně číst knížku Karla Čapka Dášeňka. Není ve školní knihovně, prosím proto rodiče, aby ji dětem zajistili. Vzhledem k tomu, že je to klasika české literatury pro děti, věřím, že to nebude problém. Děkuji.


 

Ve třídě zůstalo jen několik čipů na obědy. Podívejte se, jestli je mezi nimi ten tvůj, nebo jestli ho máš u sebe.

Zjistila jsem, že tento týden v úterý a ve čtvrtek vaří jídelna 2 obědy. 

image


 

V pondělí 30. listopadu se po sedmi týdnech opět sejdeme ve škole. 
 
Vstup do školy pro žáky naší třídy bude opět vchodem přes školní hřiště z Táborské ulice. 
 
Nezapomeňte na roušky, budeme v nich muset být po celou dobu kromě svačiny a oběda.
V pondělí budeme potřebovat penál se všemi psacími potřebami, ŽK, PSČJ, PSM, PRV a vše na angličtinu. Je toho hodně, tak knížku Vítek necháme až na úterý. 
 
Zjistila jsem, že v šatně je podezřele málo sáčků s bačkorami, např. háčky s čísly 3, 5, 8 a 25 jsou prázdné, na 13 visí prázdný sáček, ...
image image
Děti by měly mít s sebou i ručník, v říjnu si ho vzali domů všichni kromě Šimona a Niky. 
 
Cvičební úbory zůstaly ve třídě, ale vypadá to, že je vzhledem k zákazu TV nebudeme do Vánoc potřebovat, děti si je tedy během týdne odnesou domů. Místo do tělocvičny budeme v případě dobrého počasí chodit na procházky. 
 
Jelikož hokejisti zatím nebudou mít tréninky, v úterý budou mít vyučování stejně jako ostatní děti od 8 do 11:40 hodin.
 
Všechny děti, které chodí na obědy, je od pondělí budou mít opět přihlášené. Případné odhlášení řešte na strava.cz, nebo e-mailem přímo se školní jídelnou. Po dobu omezení není možnost volby a vaří se jen jedno jídlo denně. 
 
Školní družina je od pondělí opět ve stejném režimu, jako byla na podzim. Stejné bude i vyzvedávání dětí v dohodnutý čas před školou. 
 
Pokud nebude celostátně navržené ředitelské volno na pondělí 21. 12. a úterý 22. 12., zatím počítám s tím, že v tyto dny budeme ve škole a vánoční prázdniny začnou až od středy 23. 12. 
 
Pokud máte jakékoliv dotazy nebo připomínky, pište nebo volejte.

 

V pátek 4. prosince 2020 bude ve školní družině probíhat projektový den na téma Mikuláš, čert a anděl. Děti si namalují masku čerta, anděla nebo Mikuláše (papírová a vytvarovaná maska) temperovými barvami, k tomu bude mnoho zajímavých informací a také ukázek dalších masek, jako jsou třeba „krampusáci“. Pošlete prosím po dětech 50 Kč za masku. Prosíme rodiče, aby děti tento den zůstaly od 13.00 - 15:00 hod. v družině. Děkujeme.


 

Na pondělí 16. listopadu vyhlásila paní ředitelka z provozních důvodů volno pro žáky 1. stupně (v souladu s § 24 zákona č. 561/2004 Sb.). V úterý 17. 11. na něj navazuje státní svátek. 

Podle rozhodnutí paní ředitelky ale k ředitelskému volnu v současné situaci není důvod, v pondělí by tedy měla pokračovat distanční výuka. 

Informace o angličtině dostávají děti do Teamsů. Předpokládám, že on-line hodina s paní učitelkou se bude konat. 

Já na příští pondělí (ani na úterý) nebudu dětem dávat žádné další úkoly v pracovních sešitech. Pro zájemce o procvičování učiva přidám nějaké hry a aktivity z internetu.

Pokud budete cokoliv potřebovat, neváhejte a ozvěte se mi. V pondělí bych chtěla být k dispozici dětem i rodičům k případným dotazům a řešení problémů. 


 

V pátek 2. října z důvodu konání voleb v prostorách naší školy končí vyučování už v 11:40 hodin.


 

V pátek 9. října si vyrobíme podzimní dekoraci ze sena s výtvarnicí a lektorkou paní Janou Císařovou. 

Uvítáme zručné maminky/babičky, které se k nám dopoledne od 8:45 hod. asi do 11-11:30 hodin chtějí připojit a s tvořením nám pomáhat. V případě zájmu mě prosím kontaktujte. Děkuji.

Pokud by se vaše dítě např. z důvodu alergie této akce nemohlo zúčastnit, informujte mě prosím, domluvili bychom se na náhradním programu.


 

Ve středu 16. září se koná podzimní sběr starého papíru. 

Již delší dobu zastávám názor, že při ceně 1 - 1,50 Kč za kilogram, kterou ve sběrně dostaneme, se skladování, vážení, doprava balíků do školy a práce páťáků a učitelek, které akci zajišťují, nevyplatí. Vždycky připomínám, že za tuto cenu jsme nosili papír do sběrny před 50 lety, kdy byla průměrná výplata ve Škodovce 2 500 Kč.

wink

Pokud papír skladujete a nechcete ho vyhodit do nejbližšího modrého kontejneru, můžete ho odevzdat do kontejneru, který bude přistavený u zadního vchodu do jídelny v Žižkově ulici od 7:15 do 8 hodin. Nevozte prosím sběr do školy dříve než ve středu. Děkujeme za pochopení.


 

Informace k ukončení školního roku:

Vysvědčení za školní rok 2019/2020 bude žákům vydáno už v pátek 26. 6. 2020 během první vyučovací hodiny.

Pro vysvědčení si mohou přijít i žáci, kteří v současné době nenavštěvují školu. smiley

Připomínám, že děti z naší třídy přicházejí do školy vchodem přes školní hřiště. Ve společných prostorách školy by všichni měli mít roušku. 

Děti, které v současné době nechodí do školy, a děti, kterým jste na papíru vyplnili odchod po rozdání vysvědčení, přivedu asi v 8:45 hod. ke hlavnímu vchodu. 

Děti, které po rozdání vysvědčení v 8:45 hod. neodejdou domů, ale zůstanou se mnou ještě ve třídě, půjdou na oběd až v 11:40 hod. Dřív to nebude možné, protože bychom měli dodržet rozpis, podle kterého chodíme do jídelny tak, aby se tam jednotlivé třídy nepotkávaly. Když bude vaše dítě odcházet dříve, nezapomeňte odhlásit oběd. 

Ve dnech 29. a 30. června 2020 už nebude vyučování, ale pro žáky 1. stupně (kteří v současné době navštěvují školu) bude v případě zájmu zajištěn paní vychovatelkou náhradní program. Pro žáky, kteří budou v tyto dny ve škole, bude školní jídelna v provozu. 

Děti, které si nepřijdou pro vysvědčení v pátek, si ho můžou vyzvednout v pondělí 29. 6. nebo v úterý 30. 6. dopoledne u mě ve škole.


 

Ve čtvrtek 27. února se ve školní družině bude konat KARNEVAL. Děti by si měly přinést maškarní kostým. 

Pokud to není nutné, nevyzvedávejte prosím své děti v době od 13:00 do 14:30.


 

Ve čtvrtek 30. ledna původně měly děti dostat pololetní vysvědčení na velké hale ZS. 

Vzhledem k velké "marodce" mezi hráči BK se tato akce ruší.

Dětem rozdám vysvědčení během čtvrté vyučovací hodiny já ve škole, takže v 11:40 hodin půjdou na oběd, hokejisti na trénink a ostatní děti domů nebo do družiny.


 

V pátek 31. ledna máme jednodenní pololetní prázdniny. Na ně navazují týdenní jarní prázdniny (3. - 7. února).


 

V úterý 7. ledna se během výukového programu Umyjem si ručičky během krátké chviličky se seznámíme s významem správné hygieny rukou a vyzkoušíme si, zda si umíme ruce správně umýt.

Akce je přesunuta na čtvrtek 9. ledna.

Krajská hygienická stanice v Mladé Boleslavi, která pro nás tuto akci zajišťuje, opět přesunula termín konání - tentokrát na únor.


 

V pátek 17. ledna během druhé vyučovací hodiny půjdeme do knihovny na setkání se spisovatelem, vydavatelem vlastních knížek a audiokížek, autorem stopovacích her a hercem Lubošem Pavlem.

Pokud náhodou máte některou z jeho knížek, múžou si ji děti vzít s sebou k podepsání. 


 

Od pondělí 23. prosince máme celé dva týdny vánoční prázdniny. Do školy půjdeme až v pondělí 6. ledna.


 

V pátek 20. prosince budeme potřebovat tašku s penálem a žákovskou knížkou, menší svačinku (cukroví?) + pití, čip na oběd.

Skončíme už v 11:15 hodin. Pokud si děti nevyzvednete (nebo pokud nebudou mít lísteček, že mohou odejít samy), půjdou na oběd a do družiny. Odpolední kroužek basketu s panem učitelem Skřivánkem se koná v tradičním čase.


 

V pondělí 16. prosince půjdeme do divadla na pohádku O Kačence a Raráškovi. První a druhou hodinu se berušky budou učit, po návratu půjdeme na oběd, berušky do družiny, žabičky budou do 13:30 hod. pokračovat ve vyučování. Potřebujeme vše na učení jako obvykle. 

  


 

Ve čtvrtek 12. prosince půjdeme od 9 hodin do kina CineStar v Bondy na film Ledové království II. V tento den nepotřebujeme žádné učení, jen penál, malou svačinu + pití, čip na oběd. Po návratu půjdeme na oběd (a do družiny nebo na trénink).


 

Ve čtvrtek 5. prosince půjdeme do Muzea na Zimní dílnu a vyrobíme si vánoční přání. V tento den potřebujeme jen ŽK, penál, malou svačinu, pití a čip na oběd. Učit se budeme jen 1. vyučovací hodinu. Po návratu půjdeme na oběd a do družiny.


 

Ve středu 4. prosince (ne ve čtvrtek, jak jsem původně omylem napsala) se koná zimní sběr starého papíru. 

Kontejner bude přistavený u zadního vchodu do jídelny v Žižkově ulici od 7:15 do 8 hodin. Pokud povezete sběr do školy autem, nenoste ho ke hlavnímu vchodu, ale složte ho rovnou u kontejneru. Pokud přivezete sběr do školy dříve, srovnejte ho prosím ve vchodu do školy. 

Děkujeme všem, kteří nám papír pomáhají sbírat, skladovat, vázat, vážit a vozit do školy. Většina peněz, které si sběrem vyděláme, půjde do fondu naší třídy. 

Doplňte prosím nejpozději 4. 12. ráno lístek, který budou mít děti nalepený v žákovské knížce. 


 

Ve čtvrtek 28. listopadu od 13 do 16:30 hodin se koná adventní jarmark, na který zveme všechny rodiče a příznivce naší školy. Budete si moci prohlédnout vánočně vyzdobenou školu a zakoupit si výrobky dětí.  


 

V pátek 22. listopadu půjdeme během dopoledne do městské knihovny. 

Kromě toho se budeme i učit, takže budeš v tento den potřebovat všechno učení jako obvykle, svačinu + pití a čip na oběd. Pokud si chceš vypůjčit/vrátit knížky, vezmi si s sebou průkazku.


 

Původně plánovaný náhradní termím plavání v úterý 19. listopadu ruším. Bylo by to pro nás organizačně složitější, než jsem předpokládala.

Na plavání tedy půjdeme naposledy v pátek 15. listopadu. 

Od pondělí 18. listopadu se nám změní rozvrh hodin. V úterý a v pátek budeme mít všichni vyučování do 12:35 hodin a každé úterý a pátek budou mít děti TV v tělocvičně (ne se mnou, ale s paní učitelkou Ivou Naimanovou :-). 

BERUŠKY:
Šimon, Lukáš, Krištof, Pavel, PepaEliška, Angelika, Vanesa, Jennifer, Anička, Tamara, Verča, Verunka, Nika, Lenka, Kristýna
   8:00 - 8:45   8:55 - 9:40  9.55 - 10:40 10:55-11:40 11:50-12:35 12:45-13:30
pondělí x x x x    
úterý x x x x x  
středa x x x x    
čtvrtek x x x x    
pátek x x x x x  

ŽABIČKY:
Maxim, Samuel, Áďa, Honzík, Lukas, Ondra, Fanda, Adam
   8:00 - 8:45   8:55 - 9:40  9.55 - 10:40 10:55-11:40 11:50-12:35 12:45-13:30
pondělí     x x x x
úterý x x x x x  
středa     x x x x
čtvrtek x x x x    
pátek x x x x x  

 

Ve středu 6. listopadu bude naše škola z důvodu stávky pedagogických pracovníků zavřená.


 

V pondělí 28. října je státní svátek.

Na něj navazují dvoudenní podzimní prázdniny (29. - 30. října).

Na čtvrtek 31. 10. a na pátek 1. 11. vyhlásila paní ředitelka z provozních důvodů volno pro žáky 1. stupně (v souladu s § 24 zákona č. 561/2004 Sb.). 


 

Ve čtvrtek 24. října budou mít děti možnost nechat se vyfotografovat.

Více informací najdete na stránkách www.prestigephoto.cz (galerie, školní foto), nebo na lístečku, který děti dostaly (v případě zájmu prosím o jeho vyplnění a odevzdání.

 


 

Ve středu 25. září se koná podzimní sběr starého papíru. 

Kontejner bude přistavený u zadního vchodu do jídelny v Žižkově ulici od 7:15 do 8 hodin. Pokud povezete sběr do školy autem, nenoste ho ke hlavnímu vchodu, ale složte ho rovnou u kontejneru. Pokud přivezete sběr do školy dříve, srovnejte ho prosím ve vchodu do školy.

Balíky pokud možno nepřelepujte izolepou, igelitová taška, provázek nebo papírová páska nám nevadí. Nesbíráme karton.

Děkujeme všem, kteří nám papír pomáhají sbírat, skladovat, vázat, vážit a vozit do školy. Většina peněz, které si sběrem vyděláme, půjde do fondu naší třídy. 

Doplňte prosím nejpozději 25. 9. ráno lístek, který budou mít děti nalepený v žákovské knížce. 

Zvládnou dopravit sběr do školy (třeba už v úterý) i hokejisti, kteří mají ve středu ráno trénink?


 

Od 13. září do 15. listopadu budeme každý pátek chodit plavat.

Stejně jako loni se pokusím přizpůsobit výuku tak, aby nám každý pátek kromě věcí na plavání stačil jen penál, malá svačina + pití a čip na oběd. Po dobu plavání budu ve čtvrtek dětem dávat dva úkoly - jeden čtvrteční a jeden páteční, v pátek už další domácí úkol nebude. Oba úkoly mi děti odevzdají až v pondělí.

První tři hodiny se budeme učit. Během čtvrté vyučovací hodiny půjdeme do jídelny na oběd. Ze školy budeme odcházet asi v 11:30 hodin. Výuka plavání probíhá od 12:10 do 12:55 hodin. Po jejím skončení se asi ve 13:30 hod. vrátíme do školy, děti půjdou domů nebo do družiny. 

Deset lekcí povedou učitelé specializovaní na výuku plavání. Naše škola zajistí jen doprovod do bazénu a zpět do školy a dozor v šatně a ve sprchách. Výuku i pronájem bazénu hradí škola.

I když je výuka plavání součástí tělesné výchovy, s účastí dítěte na plaveckém výcviku musí rodiče souhlasit. Na schůzce rodičů ve čtvrtek 5. září dostanete papír s informacemi a poprosím vás o vyplnění souhlasu. Pokud se dítě plaveckého výcviku ze zdravotních důvodů vůbec nezúčastní, prosím o potvrzení lékaře. 

Když vaše dítě nebude některý pátek plavat, buď může jít s námi (musí mít s sebou věci na převlečení – tričko, kraťasy, pantofle), případně může zůstat ve škole v jiné třídě. Nabízím i možnost odchodu dítěte domů v 11:30 hodin, až budeme odcházet ze školy, v tom případě prosím o napsání lístečku nebo zaslání SMS.

S sebou budeme potřebovat: plavky, osušku, mýdlo nebo sprchový gel, holčičky i hřeben a gumičku na vlasy. Je dobré, když zejména dlouhovlasé holčičky mají plaveckou čepici. Vše dejte do pevnější igelitové tašky (a do batůžku). Pokud možno nedávejte dětem v tento den řetízky, prstýnky ani jiné šperky. Dlouhovlasým holčičkám umyjte prosím ve čtvrtek večer hlavu, nebo dejte s sebou šampon, umyjí si ji během závěrečného sprchování. Mám vyzkoušené, že vlasy se pak rychleji vyfoukají. 

Jestli si budete chtít odvést/odvézt svoje dítě po skončení plavání od bazénu (asi ve 13:15 hod.), domluvte se s ním předem, abychom věděli, že si má s sebou vzít aktovku (pro jistotu prosím o napsání lístečku nebo zaslání SMS).  

Protože po celou dobu plavání nebudeme mít TV v tělocvičně, kromě dětí, které budou chodit ve škole na sportovní kroužek, zatím nepotřebujeme cvičební úbor.


 

Ve čtvrtek 12. září od 10 hodin půjdeme na Malou scénu MDMB na velmi zajímavé představení s ještě zajímavějším názvem Pejprbój.

První dvě hodiny se budeme učit (v tento den budeme potřebovat tašku s učením a svačinou, jako obvykle), po návratu do školy asi v 11:30 hod. půjdeme na oběd a do družiny.


 

Informace ze stránek školy o zahájení školního roku 2019/2020 najdete ZDE.

V pondělí 2. září se sejdeme v naší třídě jen na první vyučovací hodinu. Zatím nebudeme potřebovat žádné pomůcky, děti ode mne dostanou žákovskou knížku s novým rozvrhem hodin a základní informace.

První den ještě není přezouvání povinné, ale kdo si už přinese bačkory (v zatahovacím sáčku), může se v šatně přezout.

Děti by měly vědět, zda už v pondělí půjdou do družiny (provoz družiny v tento den 6:30 - 16 hodin) a na oběd. Nezapomeňte na přihlášení obědů na www.strava.cz nebo v kanceláři jídelny (osobně, mailem nebo telefonicky). Kancelář školní jídelny je již nyní otevřená každý všední den 8 - 12 hodin, od pondělí 2. 9. již v běžné provozní době.

Od úterý 3. září bude vyučování podle rozvrhu hodin, tzn. v úterý do 12:35 hodin, ve středu dělené hodiny berušky/žabičky, .... Už budeme potřebovat bačkory, malý (podepsaný) ručník, svačinu + pití, penál, ŽK, aktovku. 

Další informace o začátku školního roku a organizaci prvního týdne budu průběžně doplňovat a aktualizovat.

Ve čtvrtek 5. září od 17 hodin se koná schůzka rodičů. 


  


 

Organizace posledního školního týdne:

V pondělí 24. června by si děti měly odnést domů všechny sešity (už je nebudeme potřebovat :-) , ručník a ze šatny bačkory (v úterý a ve středu přijdou do třídy v botech).

V úterý 25. června se sejdeme ráno ve třídě a v 8:30 odejdeme do kina CineStar na film Mia a bílý lev. S sebou potřebujeme jen malou svačinu + pití a čip na oběd. Po návratu do školy půjdeme na oběd a do družiny.

Ve středu 26. června se sejdeme ráno ve třídě a během první hodiny děti dostanou vysvědčení.Pokud si své dítě  nevyzvednete v 8:45. hod., zůstane s paní vychovatelkou v družině. Oběd se v tento den vydává již od 9 hodin.


 

Na čtvrtek 27. června a pátek 28. června 2019 vyhlásila paní ředitelka z provozních důvodů volno pro žáky školy (v souladu s § 24 zákona č. 561/2004 Sb.). 

Školní rok ukončíme a vysvědčení si rozdáme už ve středu 26. června a prázdniny se tak dětem o dva dny prodlouží!


 

V pátek 21. června a v sobotu 22. června 2019 se uskuteční náš první společný výlet do Českého ráje. 

Podrobnosti najdete v sekci Výlet 2019.


 

Ve středu 19. června půjdeme od 9 hodin do DK na pásmo filmových pohádek. Od 10 hodin budeme pokračovat výtvarnou dílnou, která se v případě příznivého počasí bude konat venku u DK. 

V tento den potřebujeme matematiku s domácím úkolem, penál, ŽK, svačinu + pití. Skončíme v 11:40 hodin.


 

V pátek 14. června v případě příznivého počasí půjdeme po svačině na Řemeslný jarmark, který se koná na nádvoří MB hradu.

V tento den budeme potřebovat zelenou MATEMATIKU s domácím úkolem, penál, ŽK, svačinu + pití a vhodné oblečení.

Do školy se vrátíme v 11:40 hodin.

Řemeslný jarmark na hradním nádvoří probíhá v tento den až do 19 hodin. Pokud se akce bude dětem líbit a pokud ještě nemáte jiné plány na páteční odpoledne, můžete si i vy vyzkoušet, jak pracoval barvíř, přadlena, řezbář, hrnčíř, kovář, knihař, svíčkař či výrobce luků. Zapojit se prý mohou všechny věkové kategorie.


 

Ve čtvrtek 6. června se koná letní sběr starého papíru. 

Kontejner bude přistavený u zadního vchodu do jídelny v Žižkově ulici od 7:15 do 8 hodin. Pokud povezete sběr do školy autem, nenoste ho ke hlavnímu vchodu, ale složte ho rovnou u kontejneru. Pokud přivezete sběr do školy dříve, srovnejte ho prosím ve vchodu do školy.

Balíky pokud možno nepřelepujte izolepou, igelitová taška, provázek nebo papírová páska nám nevadí. Nesbíráme karton.

Děkujeme všem, kteří nám papír pomáhají sbírat, skladovat, vázat, vážit a vozit do školy. Většina peněz, které si sběrem vyděláme, půjde do fondu naší třídy. 

Doplňte prosím nejpozději 6. 6. ráno lístek, který budou mít děti nalepený v žákovské knížce. 


 

V úterý 4. června odpoledne budou mít děti v rámci školní družiny program DRAVCI. Pokud to není nutné, nevyzvedávejte své dítě v tento den dříve, než ve 14:30 hodin.


 

V úterý 4. června si během dopoledne si připomene (a na Štěpánce v praxi vyzkoušíme) pravidla bezpečného chování v silničním provozu.

Kromě penálu, svačiny + pití (a čipu na oběd) budeme potřebovat sportovní oblečení a obutí podle počasí. Kdo má, vezme si i cyklistickou přilbu.

Do školy se vrátíme v 11:40 hodin.


 

Ve čtvrtek 23. května ráno se budeme fotografovat (společné foto třídy).


 

Ve čtvrtek 23. května od 10:30 hod. v knihovně města Mladá Boleslav budou všechny děti naší třídy slavnostně pasovány na rytíře řádu čtenářů. Účast rodinných příslušníků je vítána.

Děti, které do pondělí 25. února přinesou paní učitelce vyplněnou a rodiči podepsanou přihlášku, dostanou na této akci zdarma průkazku do knihovny na rok 2019.

V případě, že už vaše dítě průkazku má a na letošní rok jste už uhradili poplatek, dostane za odměnu knihu.


 

V pátek 17. května jdeme naposledy plavat. Od dalšího týdne už budeme mít TV na hřišti nebo v tělocvičně. Už nyní si můžete přinést do školy VĚCI NA TĚLOCVIK.


 

Počítám s tím, že od 13. května budou mít hokejisti opět tréninky. V pondělí a ve středu si je po obědě vyzvedne trenér, v pátek budou chodit na vyučování asi od 9:30 hod. Až skončí plavecký výcvik (po 17. květnu), budou mít v úterý a v pátek vyučování do 12:35 hod., jako dříve.


 

V úterý 30. dubna si uděláme čarodějnický den. 

Děti se mohou převléknout do masek, případně přijít alespoň v černém nebo tmavém oblečení.


 

Ve čtvrtek 18. dubna máme velikonoční prázdniny. Na ně navazuje volný Velký pátek a volné Velikonoční pondělí. 


 

Od posledního březnového týdne (asi do konce dubna) nemají hokejisti páteční ranní trénink. Všechny děti budou mít v tomto období vyučování každý den od 8 hodin do 11:40 hodin, kromě pátku, kdy se vracíme z plavání až asi ve 13:30 hod.


 

Ve středu 10. dubna odejdeme už v 7:45 hod.do městské knihovny. Program si tam pro nás připravil spisovatel, hudebník a pedagog Marek Šolmes Srazil. Jestli náhodou máte doma některou jeho knížku a děti si ji přinesou s sebou, určitě jim ji rád podepíše.

Po návratu do školy budeme pokračovat ve vyučování do 11:40 hod.


 

Ve čtvrtek 4. dubna navštívíme interaktivní výstavu Moje tělo v nákupním centru Bondy.

Děti se v asi 45minutové komentované prohlídce dozví něco o fungování lidského těla, budou si moci vyzkoušet, jak fungují různé orgány a zažijí spoustu legrace při nejrůznějších hrách a zábavných aktivitách. Provádět je budou vyškolení animátoři.

V tento den budeme potřebovat vše jako obvykle (domácí úkol, žákovskou knížku, penál, svačinu a pití, čip na oběd) + oblečení podle počasí.

Odcházet budeme po svačině asi v 9:40 hod., zpět do školy se vrátíme asi v 11:30 hod. Po návratu už půjdou děti rovnou na oběd a do družiny.


 

V úterý 26. března půjdeme po svačině do Ekocentra Zahrada na program Jaro všemi smysly.

V tento den budeme potřebovat vše jako obvykle (domácí úkol, žákovskou knížku, penál, svačinu a pití, čip na oběd) + pohodlné oblečení podle počasí.

Po návratu (asi ve 12 hodin) už půjdou děti rovnou na kroužek Angličtina pro nejmenší nebo do družiny a pak na oběd.


 

Ve čtvrtek 21. března se koná jarní sběr starého papíru. 

Kontejner bude přistavený u zadního vchodu do jídelny v Žižkově ulici od 7:15 do 8 hodin. Pokud povezete sběr do školy autem, nenoste ho ke hlavnímu vchodu, ale složte ho rovnou u kontejneru. Pokud přivezete sběr do školy dříve, srovnejte ho prosím ve vchodu do školy.

Balíky pokud možno nepřelepujte izolepou, igelitová taška, provázek nebo papírová páska nám nevadí. Nesbíráme karton.

Děkujeme všem, kteří nám papír pomáhají sbírat, skladovat, vázat, vážit a vozit do školy. Většina peněz, které si sběrem vyděláme, půjde do fondu naší třídy. 

Doplňte prosím nejpozději 21. 3. ráno lístek, který mají děti nalepený v žákovské knížce. 


 

V týdnu od 11. do 15. března máme jarní prázdniny.


 

Od 1. března do 17. května budeme každý pátek chodit plavat.

První tři hodiny se budeme učit (hokejisti jen třetí hodinu po návratu z tréninku).

Původně jsem psala, že budeme potřebovat aktovku se školními pomůckami a žákovskou knížkou, ale asi bude lepší, když se pokusím uzpůsobit výuku tak, aby nám každý pátek stačil jen penál, malá svačina + pití a čip na oběd.

Po dobu plavání budu ve čtvrtek dětem dávat dva úkoly - jeden čtvrteční a jeden páteční, v pátek už další domácí úkol nebude. Oba úkoly mi děti odevzdají až v pondělí.

Po 3. vyučovací hodině půjdeme do jídelny na oběd. Ze školy budeme odcházet asi v 11:20 hodin.

Výuka plavání probíhá od 12:00 do 12:45 hodin. Po jejím skončení se asi ve 13:20-13:30 vrátíme do školy, děti půjdou domů nebo do družiny, některé na kroužek basketu.

Deset lekcí povedou učitelé specializovaní na výuku plavání. Naše škola zajistí jen doprovod do bazénu a zpět do školy a dozor v šatně a ve sprchách. Výuku i pronájem bazénu hradí škola.

S účastí dítěte na plaveckém výcviku musí rodiče souhlasit, prosím proto o vyplnění, odstřižení a doručení dolní části papíru = Souhlasné nebo nesouhlasné vyjádření rodičů - dávala jsem rodičům na schůzce 14. 2. 2019 a najdete ho také ZDE. Pokud se dítě plaveckého výcviku ze zdravotních důvodů vůbec nezúčastní, prosím o potvrzení lékaře.

Když vaše dítě nebude některý pátek plavat, buď může jít s námi (musí mít s sebou věci na převlečení – tričko, kraťasy, pantofle), nebo může zůstat ve škole v jiné třídě. Nabízím i možnost odchodu dítěte domů v 11:20 hodin, až budeme odcházet ze školy, v tom případě prosím o napsání lístečku nebo zaslání SMS.

S sebou budeme potřebovat: plavky (holčičky pokud možno jednodílné nebo jen spodní díl), osušku, mýdlo nebo sprchový gel, holčičky i hřeben a gumičku na vlasy. Vše dejte do pevnější igelitové tašky (a do batůžku).

Prý je dobré, když zejména dlouhovlasé holčičky mají plaveckou čepici. 

Pokud možno nedávejte dětem v tento den řetízky, prstýnky ani jiné šperky.

Dlouhovlasým holčičkám umyjte prosím ve čtvrtek večer hlavu, nebo dejte s sebou šampón, umyjí si ji během závěrečného sprchování. Mám vyzkoušené, že vlasy se pak rychle vyfoukají.

Jestli si budete chtít odvést/odvézt svoje dítě po skončení plavání od bazénu (asi ve 13:10 hodin), domluvte se s ním předem, abychom věděli, že si s sebou má vzít aktovku (pro jistotu prosím o napsání lístečku nebo zaslání SMS).

Protože po celou dobu plavání nebudeme mít TV v tělocvičně, kromě dětí, které chodí na kroužek Sportovní hry nebo Basketbal, si ostatní odnesou domů cvičební úbor.


 

V úterý 5. března bude ve školní družině probíhat přednáška pro děti na téma MASOPUST. Poplatek 50 Kč za papírovou masku, kterou si budou děti během této akce malovat a dotvářet pod vedením odborníka, zaplaťte prosím paní vychovatelce.

Děti, které si budou masku vyrábět, by měly v tento den zůstat v družině až do 15 hodin, aby ji stihly dokončit.


 

V pátek 1. února máme jednodenní pololetní prázdniny.


 

Ve čtvrtek 31. ledna v 11:15 hodin dostanou děti pololetní vysvědčení na velké hale ZS od našeho hokejového patrona Jakuba Klepiše. Hokejisti by měli mít na sobě dresy. Vezmou si je s sebou už ze středečního tréninku, nebo mohu poprosit někoho z rodičů nebo z trenérů, aby nám ve čtvrtek odemkli kabinu?

V tento den budeme potřebovat aktovku s učením, penál, ŽK a svačinu + pití jako obvykle. Doporučuji teplejší oblečení nebo alespoň boty. Ze školy odejdeme asi v 10:40 hod. na ZS, po skončení akce se vrátíme do školy a půjdeme na oběd a do družiny. Odpoledne by měl normálně být kroužek Sportovní hry.

Na rozdávání vysvědčení se mohou přijít podívat i rodiče a další zájemci, kteří mají v tuto dobu volno :-). 

Pokud si po skončení akce chcete děti odvést/odvézt rovnou ze ZS, připomeňte jim, aby si s sebou vzali aktovku a případně odhlašte oběd. Pro jistotu mi napište SMS. 


 

S potěšením vám oznamuji, že na čtvrtek 3. ledna a pátek 4. ledna 2019 nám dá paní ředitelka volno (v souladu s § 24 zákona č. 561/2004 Sb.). Vánoční prázdniny se nám tedy prodlouží na celé dva týdny!


 

V pátek 21. prosince si ve třídě uděláme sváteční dopoledne. Ráno si společně s ostatními dětmi z naší školy zazpíváme koledy u stromečku, až dorazí hokejisti z tréninku, dáme si svačinu (děti si mohou přinést krabičku s cukrovím, případně i hrníček na čaj), a společně si užijeme předvánoční atmosféru.

Vyučování v tento den končí pro všechny děti v 11:40 hod., potom půjdeme na oběd a děti, které chodí do družiny, budou pokračovat vánoční besídkou s paní vychovatelkou. Některé děti budou mít odpoledne kroužek basketu s panem učitelem Skřivánkem.

Školní družina v pátek 21. prosince končí už v 15 hodin. Děkujeme za pochopení.


 

V pondělí 17. prosince půjdeme od 9 hodin do kina CineStar na novou českou pohádku Čertí brko

Po návratu budeme pokračovat ve výuce a skončíme v 11:40 podle rozvrhu hodin.


 

Ve čtvrtek 13. prosince se koná zimní sběr starého papíru. 

Kontejner bude přistavený u zadního vchodu do jídelny v Žižkově ulici od 7:15 do 8 hodin. Pokud povezete sběr do školy autem, nenoste ho ke hlavnímu vchodu, ale složte ho rovnou u kontejneru. Pokud přivezete sběr do školy dříve, srovnejte ho prosím ve vchodu do školy.

Balíky pokud možno nepřelepujte izolepou, igelitová taška, provázek nebo papírová páska nám nevadí. Nesbíráme karton.

Děkujeme všem, kteří nám papír pomáhají sbírat, skladovat, vázat, vážit a vozit do školy. Většina peněz, které si sběrem vyděláme, půjde do fondu naší třídy. 

Doplňte prosím nejpozději 13. 12. ráno lístek, který budou mít děti nalepený v žákovské knížce. 


 

Ve čtvrtek 29. listopadu od 13 do 16:30 hodin se koná adventní jarmark, na který zveme všechny rodiče a příznivce naší školy. Budete si moci prohlédnout vánočně vyzdobenou školu a zakoupit si výrobky dětí.  


 

Ve čtvrtek 22. listopadu budou mít děti možnost nechat se vyfotografovat. 


 

BOHUŽEL AKCE S DRAVCI SE DNES NEMOHLA KONAT Z DŮVODU VÁŽNÉHO ZRANĚNÍ HLAVNÍHO ORGANIZÁTORA. Náhradní termín bude v lednu (v tělocvičně), nebo až na jaře (na hřišti). Peníze za vstupné si zatím nechá paní vychovatelka u sebe. 

Ve středu 24. října Akce se přesouvá na středu 7. listopadu od 13 do 14:30 hodin proběhne na školním hřišti ukázka dravců pro děti ze školní družiny. Omlouváme se hokejistům, kteří mají ve středu trénink, takže se nemohou zúčastnit, ale vzhledem k tomu, že středa je jediný den, kdy nejsou odpoledne kroužky, bude se většina akcí v družině konat právě v tento den.

Vstupné 40 Kč na žáka uhraďte prosím paní vychovatelce nejpoději den před akcí. 


 

Ve čtvrtek 1. listopadu navštíví naši školu hokejisté boleslavského BK. Během první vyučovací hodiny by se měl  v naší třídě představit Jakub Klepiš, který je patronem našich hokejistů. Zodpoví naše dotazy a bude rozdávat autogramy. Je reálné, aby hokejisti přišli na tuto akci v dresech?


 

Ve středu 31. října pořádá školní družina "Strašidelný rej".

Děti si mohou s sebou do družiny přinést svoji masku (např. čarodějky, duchové, kostlivci, dýně, černé kočky, příšerky, netopýři, sovy apod.).

Pokud děti nebudou mít masku, přinesou si tričko pro dospělého (bílé, černé nebo oranžové), případně i další doplňky jako zuby, brýle, klobouky, vlasy, škrabošky, pavoučí síťky apod. Masku pak společně s dětmi vyrobíme pomocí dětských omyvatelných barev.

Aby mohla paní vychovatelka vše připravit, prosí rodiče o SMS na číslo 774 233 106 (do pátku 26. 10.), zda vaše dítě bude mít svoji hotovou masku, nebo zda si ji bude tvořit až ve škole z trička.


 

V pondělí 29. října a v úterý 30. října máme podzimní prázdniny.


 

V pátek 5. října i v pátek 12. října  vzhledem ke konání voleb v naší škole bude končit vyučování pro všechny děti z I. A (pro berušky i pro žabičky) už v 11:20 hod. Půjdeme společně na oběd a pak děti zůstanou s paní vychovatelkou ve třídě, v případě hezkého počasí půjdou ven.


 

V pátek 28. září máme volno, protože je státní svátek. 


 

Ve čtvrtek 20. září se koná první (podzimní) sběr starého papíru. 

Kontejner bude přistavený u zadního vchodu do jídelny v Žižkově ulici od 7:15 do 8 hodin. Pokud povezete sběr do školy autem, nenoste ho ke hlavnímu vchodu, ale složte ho rovnou u kontejneru. Pokud přivezete sběr do školy dříve, srovnejte ho prosím ve vchodu do školy.

Balíky pokud možno nepřelepujte izolepou, igelitová taška, provázek nebo papírová páska nám nevadí. Nesbíráme karton.

Děkujeme všem, kteří nám papír pomáhají sbírat, skladovat, vázat, vážit a vozit do školy. Většina peněz, které si sběrem vyděláme, půjde do fondu naší třídy. 

Doplňte prosím nejpozději 20. 9. ráno lístek, který budou mít děti nalepený v žákovské knížce. 


 

V pátek 14. září se nebudeme učit, ale budeme se věnovat dopravní a zdravotní výchově a až přijdou hokejisti z tréninku, nasvačíme se a půjdeme si zasportovat na Štěpánku. Potřebujeme sportovní oblečení podle počasí (a čip na oběd). 

Plánované dopoledne na Štěpánce vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí ruším, zůstaneme ve škole.


 

Ve čtvrtek 13. září se budeme učit jen dvě hodiny, po svačině půjdeme do divadla na představení Kolíbá se velryba. Do školy se vrátíme asi až ve 12 hodin.


 

Organizace prvního týdne

pondělí 3. září: sejdeme se v 8 hodin ve třídě (pozor na problémy v dopravě a v parkování v okolí školy), děti budou potřebovat aktovku a penál s pastelkami, skončíme asi v 9:00 hodin. Pokud už některé děti budou tento den v družině, zůstanou ve třídě s paní vychovatelkou a v poledne půjdou na oběd (nezapomeňte na jeho přihlášení a na čip, na základě kterého si budou děti odebírat obědy)

V pondělí ráno budete mít ještě možnost přihlásit děti do družiny a ke stravování ve školní jídelně.

úterý 4. září: ve třídě budeme 8:00 - 9:40, kromě tašky s penálem a žákovskou knížkou (děti ji ode mě dostanou v pondělí) potřebujeme i přezůvky, které už si děti mohou nechávat v naší šatně.

od středy 5. září budeme potřebovat už i svačinu (nepřehánějte to, do začátku nám stačí jen malá svačinka, ovoce a pití).

pátek 7. září: 8:00 - 11:40 hod. (hokejisti mají ranní trénink, přijdou až na svačinu v 9:45)

    První týden     1.     2.     3.     4.  
    pondělí 3. 9.      X            8:00 - 9:00
    úterý 4. 9.      X     X          8:00 - 9:40
    středa 5. 9.      X     X     X        8:00 - 10:40
    čtvrtek 6. 9.      X     X     X        8:00 - 10:40
    pátek 7. 9.     X     X     X     X      8:00 - 11:40 (hojejisti pouze 9:45 - 11:40)