DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Informace pro rodiče

Do konce školního roku zbývá
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8

23. 1. 

Vážení rodiče,
vzhledem k tomu, že informaci o uzavření jídelny jsme obdrželi na základě pozitivního antigenního testu, který nebyl potvrzen PCR testem, tak školní jídelna nebude muset být od pondělí uzavřena a bude se normálně vařit.
Omlouváme se za zmatky a děkujeme za pochopení.

 

21. 1.

Vážení rodiče,
z důvodu výskytu onemocnění Covid-19 ve školní jídelně bude od pondělí 24. 1. 2022 do středy 26. 1. 2022 školní jídelna uzavřena.
Vzhledem k tomu, že ŠJ Žižkova je samostatný právní subjekt a není součástí školy, nejsme schopni zajistit pro děti náhradní stravování v budově školy.
Děkujeme za vstřícnost a pochopení.


 

17. 1.

Od pondělí 17. 1. už se VŠICHNI ve škole testujeme jen každé pondělí.

O tom, jestli v případě pozitivně testovaného spolužáka musí celá třída nastoupit do karantény, rozhodne Krajská hygienická stanice. surprise


 

3. 1. 

Od pondělí 3. ledna se mění podmínky testování a karentény žáků.

Všichni žáci (bez ohledu na to, zda v poslední době nemoc covid 19 prodělali) se otestují vždy v pondělí a ve čtvrtek (případně v následující den po příchodu do školy).

Více informací najdete v letáku MŠMT pro rodiče. Vybrala jsem z něj stručný přehled toho nejdůležitějšího:

TESTOVÁNÍ V PONDĚLÍ

  1. Všichni žáci se otestují AG testem.
  2. Pozitivně testovaní žáci jsou odesláni domů. Rodiče již nekontaktují dětského lékaře, ale rovnou dítě objednají na  PCR test. Zbytek třídy pokračuje bez omezení dále ve výuce.
  3. Pokud je PCR test žáka je NEGATIVNÍ – žák se vrací do školy. Pokud je PCR test žáka je POZITIVNÍ – rodiče kontaktují dětského lékaře. Zároveň je nutné, aby rodiče nahlásili pozitivní výsledek svého dítěte třídnímu učiteli.

TESTOVÁNÍ VE ČTVRTEK

  1. Všichni žáci se otestují AG testem.
  2. Pozitivně testovaní žáci jsou odesláni domů. Rodiče již nekontaktují dětského lékaře, ale rovnou dítě objednají na  PCR test. Zbytek třídy pokračuje dále ve výuce v režimu „test-to-stay“.To znamená, že každý den podstoupí všichni spolužáci antigenní test, a to až do doby, kdy původně antigenně pozitivní dítě obdrží negativní výsledek PCR testu. Pro celou třídu v tu dobu platí speciální opatření – nošení roušky/respirátoru po celou dobu pobytu ve škole, při jídle rozestup alespoň 1,5 metru od ostatních a oddělení od dalších žáků.
  3. Pokud je PCR test žáka NEGATIVNÍ – žák se vrací do školy. Končí režim „test-to-stay“. Pokud je PCR test žáka POZITIVNÍ – rodiče kontaktují dětského lékaře. Zároveň je nutné, aby rodiče nahlásili pozitivní výsledek PCR testu třídnímu učiteli.

     

Moc děkuji za dárky, které jsem od dětí dostala.

Přeji všem krásné Vánoce a do nového roku pokud možno už žádnou covidovou karanténu. 


 

30. 11. 

Vážení rodiče,
v souladu s §24 zákona č. 561/2004 Sb. vyhlašuje ředitelka školy z organizačních a provozních důvodů (další etapa výměny oken) na dny 20. - 22. prosince 2021 ředitelské volno pro žáky ZŠ.
Děkujeme za pochopení.


 

24. 11.

V pátek 26. 11. se budou přihlášení zájemci o kalendář nebo přání s fotkami fotografovat.

Několik dětí je tento týden kvůli covidu v izolaci a do školy samozřejmě přijít nemůžou, ale pan fotograf bude ve škole ještě v pondělí 6.12. Už nebude dělat kalendáře a přání, ale jen soubor vánočních fotek.


 

19. 11.
Vážení rodiče,
doufám, že jste vy i děti v pořádku.
Vím, že některé děti pokračují v izolaci, někdo ještě nebude mít výsledky povinného PCR testu po ukončení karantény, ale věřím, že s většinou dětí budeme od pondělí pokračovat ve společné výuce ve škole.
V pondělí 22. 11. (nebo v první den nástupu do školy) se všechny děti otestují AG testem. Výjimku z testování mají děti, které doloží potvrzení o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech, a děti, které doloží potvrzení z odběrového místa o negativním PCR testu ne starším než 72 hodin.
Pokud mělo Vaše dítě nařízené testování během současné karantény, prosím Vás, abyste mě informovali o datu a výsledcích PCR testu (přepošlete mi elektronické potvrzení o testu, nebo ho pošlete v papírové podobě po dětech).
Vykazování nemocných, testování a všechno s tím spojené je i pro nás nepříjemné, ale musíme to respektovat.Děkuji za pochopení a přeji hodně zdraví.
Pokud máte jakékoliv dotazy, ozvěte se. 

 

15. 11.

Informace z Krajské hygienické stanice o podmínkách karantény, testování apod. jsou tentokrát rozděleny podle toho, kdy bylo dítě naposledy ve škole. Oproti minulému měsíci se jiš v délce karantény, několik informací se upřesnilo nebo přibylo.

Informace pro rodiče dětí, které byly ve škole naposledy ve čtvrtek 11. 11. 2021.

Informace pro děti, které byly ve škole naposledy ve škole v pátek 12. 11. 2021.

Pro děti, které byly ve škole naposledy v pondělí, v úterý nebo ve středu jsem žádné informace nedostala. laugh


 

14. 11.

Vážení rodiče,
předpokládala jsem, že nás během víkendu bude kontaktovat Krajská hygienická stanice a nařídí naší třídě karanténu. Jelikož se tak zatím nestalo, přestože do této doby mám od rodičů informace o 3 dětech z naší třídy s pozitivním PCR testem na covid-19, z rozhodnutí ředitelky školy v příštím týdnu 15. – 19. 11. nebude žákům naší třídy umožněn vstup do školy a nastupujeme na distanční výuku. Informace o nařízené karanténě dostanete z Hygieny zřejmě až v pondělí.
Vše bude probíhat stejně, jako tomu bylo v říjnu. Na každý den připravím a na stránkách naší třídy v sekci Domácí úkoly zveřejním pro děti práci, kterou by měly plnit podle mých pokynů a videí. Vím, že většina dětí už je schopná si tyto úkoly vyhledat, samostatně splnit a komunikovat přímo se mnou přes WhatsApp nebo v chatu na Teams, takže věřím, že to zvládneme.
Děti mají u sebe všechny sešity a učebnice, pokud vám něco chybí, ozvěte se mi, ve škole budu minimálně v pondělí 15. 11. v době mezi 13:30 – 15:30 hod.
Samozřejmě pokud budete mít Vy nebo děti v následujícím týdnu jakýkoliv dotaz nebo problém, ozvěte se mi.
Obědy ve školní jídelně budou všem žákům naší třídy hromadně odhlášeny.
Prosím vás o potvrzení, že jste tyto informace četli.
Eva Švehlová

 

12. 11. 2021 (16:45)

Ještě čekám na oficiální vyjádření Hygieny, ale už se ke mně bohužel dostávají první informace od rodičů o pozitivních testech dětí z naší třídy. Předpokládám tedy, že příští týden zůstaneme doma.


 

11. 11.
Vážení rodiče,
mám pro Vás další nemilou, ale v současné době asi ne moc překvapivou zprávu: 
Dnes odpoledne jsem se dozvěděla, že jedné dívce z naší třídy nebylo dobře a vyšel jí pozitivní antigenní test na covid 19. Zítra absolvuje kontrolní PCR test. Teprve v případě, že bude tento test vyhodnocen jako pozitivní, bude školu kontaktovat hygiena, která může naší třídě nařídit karanténu. 
V tuto chvíli nechceme a ani nemůžeme vyhlašovat žádná omezení, ale po domluvě s vedením školy navrhujeme nyní tato opatření:
- zítra určitě nepůjdeme na Dětskou notu, ale zůstaneme ve škole, budeme se učit podle rozvrhu hodin
- děti by se ráno po příchodu do školy pokud možno neměly stýkat s žáky z ostatních tříd, hned po příchodu do naší třídy se všichni otestují antigenním testem. V případě, že by Vašemu dítěti vyšel pozitivní test, budu Vás o tom samozřejmě okamžitě telefonicky informovat.
- pokud máte jakékoliv obavy a není to pro Vás problém, můžete si Vaše dítě zítra nechat doma
- máme zkušenost z jiných tříd, že testy prokázaly covid až 5. den od kontaktu s nakaženým, proto asi nemá cenu chodit na kontrolní PCR test už nyní
- připravíme se na to, že nám hygiena zakáže chodit příští týden do školy. Děti nyní mají u sebe všechny sešity kromě PSČJ. Pokud Vaše dítě nepůjde zítra do školy, ozvěte se mi prosím, domluvíme se na jeho vyzvednutí. 
Doufám, že vzniklou situaci všichni zvládneme. 
Potvrďte mi prosím přečtení této zprávy. Děkuji.
Eva Švehlová

 

V pondělí 15. 11. a 22. 11. vždy v době od 14 do 16 hodin nabízím možnost individuálního setkání
(možno i s dítětem) místo klasické schůzky rodičů. Prosím zájemce, aby se se mnou předem domluvili
na konkrétním čase, případně jiném termínu. 

 

18. 10.

Všechny informace z Krajské hygienické stanice o podmínkách karantény, testování apod. najdete ZDE.


 

17. 10. 

Pokud potřebujete ošetřovné, potvrzení o karanténě vydává škola. Obraťe se prosím na naší paní sekretářku Hanu Balounovou (sekretariat@zsbenese.cz).


 

17. 10.

Vážení rodiče,

bohužel vám musím oznámit, že Krajská hygienická stanice nahlásila škole jednoho žáka naší třídy s pozitivním testem na covid 19 a tím pádem nařídila celé naší třídě na následující dva týdny karanténu.

To znamená, že děti by měly zůstat v doma a v příštích dvou týdnech jim nebude umožněn přístup do školy.

V týdnu 18. – 22. 10. přecházíme na distanční výuku. Vše bude probíhat stejně, jako tomu bylo na jaře. Na každý den připravím a na stránkách naší třídy v sekci Domácí úkoly zveřejním pro děti práci, kterou by měly plnit podle mých pokynů a videí.

Abychom mohli pokračovat v učení a ve čtení, prosím Vás, zda byste mohli Vašemu dítěti vyzvednout pracovní sešity na ČJ a M a knížku Z deníku kocoura Modroočka. U hlavního vchodu do školy na Vás budu čekat v pondělí a v úterý vždy v 7:45 - 8:00 hodin. Samozřejmě pokud se mi ozvete, domluvíme se i na jiném čase a místě předání, nebo pro Vás mohu věci nechat u asistentky, která má každý den od 11:40 do 16 hodin službu u hlavního vchodu.

Obědy ve školní jídelně budou všem žákům naší třídy hromadně odhlášeny. Pokud o ně budete mít zájem, kontaktujte mě, odhlašovat je nebudeme, případně si je můžete později sami přihlásit na strava.cz. Obědy připravené v jednorázových plastových boxech (za které se připlácí na místě v hotovosti 7 Kč) můžete dítěti vyzvednout u vchodu do školní jídelny každý den 11:30 – 12:30 hodin.

V týdnu 25. – 29. 10. kromě čtení žádné domácí úkoly a povinnosti nebudou, protože na tyto dny je vyhlášené volno ředitelky školy, podzimní prázdniny a státní svátek. Přesto i v tomto týdnu by měla pro vaše dítě platit karanténa.

Podle pokynů Krajské hygienické stanice by Vaše dítě mělo za 5 dnů absolvovat PCR test na covid. I v případě, že bude negativní, stále platí, že musí být dokončena 14denní karanténa. Až po skončení této lhůty může dítě od 1. 11. opět pokračovat ve výuce ve škole.

Sourozenci žáků ze třídy v karanténě nezůstávají doma, žádné omezení se na ně nevztahuje. Čeká se na 1. testování sourozence v karanténě. Až pokud by byl test pozitivní, musí nastoupit do karantény i druhý sourozenec.

Stejně jako pro Vás i pro mě je to nečekaná a hlavně nepříjemná zpráva. Bohužel nám ale nezbývá nic jiného, než to respektovat. Zjistit víc informací je vzhledem k probíhajícímu víkendu složité, ale věřím, že to všichni nějak zvládneme. 

Samozřejmě pokud budete mít Vy nebo děti v následujících dvou týdnech jakýkoliv dotaz nebo problém, ozvěte se mi.

V tuto chvíli je pro mě moc důležitá Vaše zpětná vazba, prosím vás tedy o potvrzení, že jste toto četli.

Eva Švehlová


 

13. 10.

Ještě doplňující informace k ředitelskému volnu:

V době ředitelského volna a prázdnin nemají žáci nárok na oběd. Jídelna nevaří.


 

12. 10. 

Čerstvá informace od paní ředitelky:

V souladu s § 24 zákona č. 561/2004 Sb. vyhlašuje ředitelka školy z provozních důvodů (výměna oken na chodbách naší školy) na pondělí a úterý 25. 10. a 26. 10. 2021 ředitelské volno pro žáky ZŠ Dr. E. Beneše.
Zároveň Vám oznamujeme, že v pondělí 1. 11. 2021 bude končit výuka pro žáky 1. stupně v 11:40 a pro žáky 2. stupně ve 12: 35. Provoz školní družiny bude v tento den v běžném režimu.
Děkujeme Vám za pochopení a spolupráci.      
Mgr. Brigita Šulcová

 

16. 9.

V pondělí 20. září se ve vestibulu školy naší školy uskuteční volby do školské rady z řad zákonných zástupců žáků. Pokud máte zájem, v době od 14 do 16:30 hodin můžete z kandidátky vybrat 2 zástupce z řad rodičů. Kandidátní listinu najdete na stránkách školy nebo ZDE.


 

15. 9. 

Paní učitelka angličtiny Martina Tietzová nemá přístup na stránky naší třídy. Komunikace se všemi rodiči přes e-mail nebo telefon pro ni není vhodná, proto jediný možný způsob, jak rodičům napsat, jsou Bakaláři. Sledujte prosím informace, které paní učitelka občas do Bakalářů napíše (Komens - Přijaté zprávy). V Bakalářích najdete už i první známky, které děti dostaly z angličtiny. Přístupové údaje dostaly všechny děti první týden školního roku. 


 

2. 9. 

Naše škola využívá ke sdílení hromadných informací, ke komunikaci s rodiči a zejména k zapisování klasifikace program Bakaláři. Od 4. třídy už by měli tento informační systém využívat i rodiče, postupně ho tedy začnu používat víc než v minulém školním roce. 

Do Bakalářů se dostanete přes stránky naší školy www.zsbenese.cz, po kliknutí na zelenou ikonu Žákovská knížka a po zadání přístupového jména a hesla. Proužek s těmito údaji jsem dnes dětem vložila do žákovské knížky. Zároveň jsem jim tam nalepila lísteček a prosím vás, abyste mi svým podpisem potvrdili, že jste přístupové údaje dostali. Děkuji.

Přesto i nadále najdete všechny informace na stránkách naší třídy a běžná komunikace mezi námi bude probíhat zaběhnutým způsobem. Také naši klasickou žákovskou knížku budeme využívat stejným způsobem jako doposud. 

wink


2. 9. 

Děti dnes ode mě dostaly MB kartu. Informace o možnostech jejího využití najdete na stránkách naší školy, nebo na stránkách www.mbkarta.cz. 

Děkuji za všechny krásné květiny a milé dárky, které jsem dnes dostala, a přeji dětem i vám krásné slunečné prázdniny plné pohody. 

                                                  

 


 

 
Vážení rodiče,
 
v pátek večer jsem v Příhrazích převzala krásný dárek. Ani nevím, za co bych měla poděkovat dřív:
- za milé překvapení, které jsem opravdu nečekala (byla jsem připravená na společné poděkování a předání dárku paní vychovatelce)
- za radost, kterou jsem měla, když jsem si dárek doma rozbalila a celý ho prozkoumala (omlouvám se, že jsem to neudělala hned v Příhrazích, ale byl tak krásně zabalený, že jsem si ho chtěla ještě chvíli užít a dovézt si ho domů v původní podobě)
- za skvěle vymyšlený dárek (už si nemusím lámat hlavu tím, kde za dva měsíce oslavím s rodinou narozeniny)
- za to, že jste si udělali čas a buď s námi strávili celý výlet, nebo alespoň pár chvil v Příhrazích (a mohli si ověřit, jak jsou všechny vaše děti úžasné)
 
Za to všechno a také za vaši pomoc s učením při distanční výuce vám moc děkuji a přeji vám i dětem krásné prázdniny.

 

18. 6.

Vážení rodiče,

s dětmi jsme se domluvili, že bychom se v pátek večer v Příhrazích rádi po třech letech rozloučili s naší úžasnou paní vychovatelkou Martinou Havelkovou. 

Děti dostaly tři úkoly:

1. Vše před paní vychovatelkou udržet v tajnosti.

2. Rozmyslet si, jaké napíší pro paní vychovatelku poděkování (stačí krátké, pár slov). Můžou si ho zatím poznamenat na papírek, načisto ho každý napíše příští týden ve škole.

3. Vyřídit rodičům, že máme pro paní vychovatelku vymyšlený společný dárek, na který můžou rodiče podle svého uvážení přispět.

Vše mi pomáhá organizovat maminka Ďurišová. Rodiče, kteří jsou součástí skupiny rodičů naší třídy na WhatsAppu, už od ní možná vědí víc než já. Pokud ještě nemáte o této akci žádné informace a chcete mít podíl na společném dárku, obraťte se buď přímo na ni (tel. 606 612 257), nebo se ozvěte mě. Uvítáme samozřejmě i vaše nápady a pomoc při zařizování.


 

Vážení rodiče,
během prázdnin budu objednávat a nakupovat pracovní sešity a další pomůcky
na výuku ve 4. třídě, které neplatí škola, ale děti si je musí uhradit samy.
Český jazyk 1. + 2. díl                                                               100 Kč
Matematika 1. + 2. díl                                                             140 Kč
Angličtina                                                                                  250 Kč
sešity, barevné desky, obaly na učebnice a sešity, …        210 Kč
Prosím o uhrazení celkové částky 700 Kč nejpozději do konce školního roku nejlépe na účet 1026514864/6100 (do poznámky pro příjemce uveďte prosím jméno dítěte a důvod platby), případně v hotovosti.
Děkuji.
 
Peníze jsem už obdržela od těchto dětí:
Šimon (2. 6. na účet)
Lukáš (14. 6.  na účet)
Maxim (11. 6. na účet)
Samuel (14. 6. na účet)
Áďa (11. 6. na účet)
Adys (21. 6. na účet)
Honza (21. 6. na účet)
Lukas (9. 6. na účet)
Pepa (4. 6. v hotovosti)
Fanda (9. 6. v hotovosti)
Adam (1. 6. na účet)
Eliška (10. 6. na účet)
Tony (29. 6. na účet)
Angelika (29. 6 v hotovosti)
Vanesa (30. 6. v hotovosti)
Jenni (15. 6.  na účet)
Anička (6. 6. na účet)
Tamara (30. 6. na účet školy)
Verča ( 300 Kč 24. 6.)
Verunka (17. 6. na účet)
Nika (29. 6. na účet)
Lenka (30. 6. v hotovosti)
Kristýna (9. 6. na účet)
Pavel (22. 9. v hotovosti)

 

středa 2. 5. 

Ve čtvrtek během 1. nebo 2. vyučovací hodiny bychom se měli společně vyfotografovat. Cena společné fotografie (15 x 21 cm) je 40 Kč. Předpokládám, že fotografii.budou chtít všechny děti. Peníze budu vybírat až při předání hotových fotografií.


úterý 25. 5.

Vážení rodiče,

vypadá to, že se vše vrací opět do normálu, proto bych na poslední chvíli ráda uskutečnila náš společný dvoudenní výlet do Českého ráje podobně, jako tomu bylo v 1. třídě.

Více najdete v nové sekci Výlet 2021, kam budu průběžně doplňovat další informace.


 

sobota 15. 5. 

Protože od pondělí 17. 5. už bude probíhat vyučování bez omezení, všichni žáci, kteří v minulosti chodili na obědy do školní jídelny, je mají automaticky přihlášeny. Pokud o obědy nemáte zájem, musíte je vašemu dítěti odhásit. 


 

pondělí 10. 5. 

Vypadá to, že naše vláda konečně pochopila, že už není důvod omezovat provoz škol, a od příštího pondělí 17. května až do konce školního roku budeme chodit do školy bez omezení.


 

pátek 23. 4. 

Příští týden jsme opět doma a pokračujeme v distanční výuce. V domácích úkolech každý den najdete zadané úkoly, videa, informace z naší tabule, odkazy na procvičování učiva a další informace. Ve škole bychom se měli opět sejít v pondělí 3. května.


 

pátek 16. 4.

V úterý 20. dubna budou mít děti v družině projektové odpoledne, během kterého budou tvořit výrobky ze sena s lektorkou paní Císařovou (podobně jako jsme dělali v říjnu strašáka :-). Pokud je to možné, měly by děti v tento den zůstat v družině akespoň do 15 hodin, aby si výrobek mohly dokončit.


 

čtvrtek 15. 4.
 
Prosím rodiče, aby mi co nejdříve napsali nebo zavolali, pokud
- dítě bude v příštím týdnu chodit do ranní družiny
- dítě příští týden nebude chodit do školy (např. je nemocné, rodiče nesouhlasí s testováním, ...)
- mají jakékoliv dotazy k nástupu dětí do školy

Po celý týden, kdy budeme ve škole, je provoz družiny jako obvykle 6:30 - 16:30. 

Další změny jsem červeně označila v informacích z pátku 9. 4.


 

úterý 13. 4.
 
Během prvního týdne ve škole se při matematice budeme opět věnovat geometrii a začneme se učit rýsovat kružnice. Nyní už jsou otevřená papírnictví, proto prosím rodiče, aby všem dětem pořídili kružítko. Dostatečné kvalitní pro naši práci se dá pořídit v ceně kolem 100 Kč (např. https://m.skolni-potreby.eu/kruzitko-kovove-05501-86763.htmlhttps://www.papirnictvipavlik.cz/kruzitko-kovove-4506/)

Kružítko kovové s kloubem | Vaše online papírnictvíKružítko kovové 4506 | Vaše online papírnictví

Setkání III. A na Teamsech v tomto týdnu jsem přesunula ze středy 14. dubna na čtvrtek 15. dubna, čas od 10 hodin zůstává. Ve čtvrtek už budu vědět víc o našem nástupu do školy, tak to všechno budeme moci společně probrat. Všechny změny by se vám měly objevit v kalendáři v Teams. 

Omlouváme se dětem paní učitelky Pavlíny Kovářové, které v pondělí neměly online angličtinu. Nedostala se k nám informace, že paní učitelka hodinu z rodinných důvodů zrušila (byla zveřejněna ve školním systému Bakaláři). 


 

pátek 9. 4.
upraveno ve čtvrtek 15. 4. 
 
Vážení rodiče, připravila jsem pro vás informace o nástupu dětí na výuku v tzv. rotačním režimu.
Potvrďte mi prosím, že jste si je přečetli. 
 
1. Prezenční výuka
Naše třída příští týden pokračuje v distanční výuce doma jako dosud. Do školy nastoupíme až od pondělí 19. dubna. Pokud se nic nezmění, tento cyklus se bude vždy po týdnu opakovat.
 
2. Testování
Přítomnost žáka na prezenční výuce ve škole je podmíněna pravidelným testováním 2x týdně vždy v pondělí a ve čtvrtek před vyučováním neinvazivními testy výtěrem ze střední části nosu s negativním výsledkem. Testování zajistí škola. Děti v naší škole se budou testovat testem společnosti Lepu. 
Žák se netestuje v případě, že
- v posledních 3 měsících prodělal Covid-19 - zákonný zástupce zajistí a žák mi při prvním vstupu do školy předá potvrzení o prodělání Covidu-19
- žák mi v den testování při vstupu do školy předloží potvrzení o absolvování antigenního testu nebo PCR testu ve zdravotnického zařízení (ne starší 48 hodin)
- zákonný zástupce mi oznámí, že s testováním dítěte nesouhlasí. V tom případě nebude dítěti umožněn přístup do školy, bude zapsáno do třídní knihy jako nepřítomné. Při této omluvené absenci škola nemá povinnost zajistit žákovi distanční výuku, domácí úkoly budou zadávány stejně jako v době nemoci nebo nepřítomnosti žáka ve škole.
 
3. Příchod do školy a průběh testování
V pondělí 19. 4. budou žáci naší třídy vstupovat do budovy školy v 7:30-45 hodin vchodem z Táborské ulice přes školní hřiště (pokud by se to změnilo, ještě vás budu informovat). Za dodržení všech hygienických předpisů (rozestupy, rouška, desinfekce) půjdou rovnou do naší třídy. Tam budou poučeni o průběhu testování a pod mý dohledem se všichni sami otestují. Předpokládám, že nejpozději v 8:30 hod. bychom měli znát výsledky. Pokud bude test pozitivní, dítě počká v izolační místnosti na rodiče, kteří o tom budou telefonicky informováni. Ti dále postupují podle pokynů mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví (kontakt pediatra a podstoupení PSR testu - v případě jeho negativního výsledku návrat do školy, v opačném případě karanténa).
Pokud bude mít někdo z dětí pozitivní test ve čtvrtek, měla by celá třída opustit školu a nastoupit do karantény, pozitivní dítě absolvuje PSR test.
V úterý, ve středu a v pátek se ihned po příchodu do školy ve školní družině nebo ve třídě testují pouze děti, které v pondělí a ve čtvrtek nebyly ve škole.
Do školy by neměl být umožněn přístup dítěti, které má příznaky respiračního onemocnění.
 
Výuka
Děti musí být po celou dobu ve škole v chirurgické roušce nebo v respirátoru (pokud zůstávají odpoledne v družině, je vhodné mít ještě další roušku). Vyučování probíhá podle původního rozvrhu. Zatím počítám s tím, že hokejisti nebudou mít v úterý ranní trénink a budou ve škole od 8 do 11:40 hod. V případě alespoň trochu příznivého počasí budeme co nejvíc času trávit venku a na Štěpánce, přizpůsobte tomu prosím oblečení dětí.
 
Školní družina
Po celý týden, kdy budeme ve škole, je provoz družiny jako obvykle od 6:30 do 16:30 hod.
 
Školní jídelna
Všichni žáci III. A budou mít na týden 19. – 23. 4. a na všechny další týdny, kdy bude naše třída na prezenční výuce, přihlášené obědy. Pokud o ně nebudete mít zájem, musíte si je sami odhlásit. Pokud neplatíte převodem z účtu, nezapomeňte je včas zaplatit v hotovosti. V době distanční výuky jsou všechny obědy odhlášeny.
 
Informační letáky z Ministerstva školství
 
Věřím, že se děti už do školy těší a že to zvládneme.
Pokud máte jakékoliv dotazy, ozvěte se mi.

 

úterý 6. 4. 

Do poslední chvíle jsem čekala na oficiální vyjádření pana ministra a už vím, že v pondělí 12. dubna se opravdu školy otevírají. Mělo by to být v tzv. rotačním režimu, to znamená, že ve škole může být přítomna jen polovina tříd. Paní ředitelka rozhodla, že v naší škole v prvním týdnu od 12. 4. nastoupí žáci 1. a 2. tříd + jedna 4. třída a jedna 5. třída, ostatní třídy zatím pokračují v distanční výuce. V dalším týdnu se vyměníme a až do odvolání se takto budeme vždy po týdnu střídat. Znamená to, že my budeme ve škole od pondělí 19. dubna do pátku 23. dubna a pokud se něco nezmění, tak potom v týdnech 3. - 7. 5., 17. - 21. 5., 31. 5. - 4. 6., 14. - 18. 6. 

Přesnější informace budu vědět až po poradě ve čtvrtek odpoledne.

Odpolední družina by měla fungovat normálně, ranní ještě budeme řešit, bude se to muset skloubit s testováním.


 

10. 3.
 
Návrat do školy je v tuto chvíli v nedohlednu, už ani já si nedělám iluze, že bychom se viděli do Velikonoc.
Od příštího týdne budou děti na ČJ potřebovat nový papír s vyjmenovanými slovy po L do červených desek, od dubna začneme i další vyjmenovaná slova po M.
Nabízím možnosti, jak je získat:
1. pokud máte možnost, můžete si pracovní listy (jsou to vždy 4 stránky A4) vytisknout z těchto odkazů: vyjmenovaná slova po L, vyjmenovaná slova po M.
2. můžete se zastavit ve škole ve čtvrtek 11. 3., v pátek 12. 3. nebo v pondělí 15. 3. vždy v době od 10:30 do 12 hodin 
3. můžete se zastavit u mě doma na adrese MB, Janáčkova 730/19 (pro jistotu raději předem zavolejte)
 
Prosím všechny děti nebo rodiče, aby mi na WhatsApp, SMS nebo emailem poslali potvrzující zprávu o přečtení těchto informací, případně i která z možností vám vyhovuje.
Omlouvám se za komplikace a moc děkuji za spolupráci.

 

14. 2.
 
Do poslední chvíle jsem doufala, že se po jarních prázdninách už budeme učit společně. Nyní vidím, že jsem byla hodně optimistická, a ve chvíli, kdy toto píšu, je datum návratu do školy zatím stále hodně nejisté.
Dokud vláda nerozhodne jinak, pokračujeme tedy v distanční výuce z domova se stejnými pravidly, jako dosud.
Bohužel pro další práci budou děti kromě toho, co mají u sebe, potřebovat také 1. díl pracovního sešitu na ČJ a další věci k výuce, které mám pro ně připravené ve škole.
Proto bych vás chtěla poprosit, abyste se zastavili ve škole v některém z těchto termínů:
- pondělí 15. 2. v době od 8 do 8:30 hodin, od 12 do 12:30 hodin nebo od 15 do 15:30 hodin.
- úterý 16. 2. v době od 10 do 11 hodin, nebo mohu věci nechat u odpolední služby u hlavního vchodu do školy.
Pokud vám žádný z těchto termínů nevyhovuje, ozvěte se mi prosím na WhatsApp, SMS zprávou nebo mi zavolejte na 732 964 730, není problém, abychom se domluvili na jiné možnosti předání.
 
Prosím všechny děti nebo rodiče, aby mi na WhatsApp, SMS nebo emailem poslali potvrzující zprávu o přečtení těchto informací, případně i termín vyzvednutí pracovních sešitů.

Omlouvám se za komplikace a moc děkuji za spolupráci.


 

28. 1.

Po dotazech některých z vás, jak to bude s vysvědčením, jsem to na poslední chvíli přehodnotila a kromě možnosti, kdy vám ho pošlu naskenované, nabízím osobní předání u vchodu do školy ve čtvrtek 28. ledna v časech 10:30 - 11 hod., nebo 12 - 12:30, případně po předchozí dohodě i odpoledne 15 - 15:30 hod. 


27. 1. 

Ve čtvrtek 28. ledna končí 1. pololetí školního roku 2020/2021 a žáci by měli dostat pololetní vysvědčení. 

Všem žákům, kteří v současné době nechodí do školy, ale vzdělávají se distančně, bude vysvědčení v papírové podobě předáno první den po návratu žáků do školy (doufám, že to bude v pondělí 15. únorawink).

Zatím pro všechny děti výpis vysvědčení naskenuju a během čtvrtka pošlu na adresu, přes kterou spolu komunikujeme  nyní v době distanční výuky (WhatsApp, mail, Teams, ...). 

V pátek 29. ledna jsou jednodenní pololetní prázdniny.

V týdnu od 8. února do 12. února budeme mít jarní prázdniny. 


 

1. 1. 2021

Zdravím v novém roce všechny rodiče i své žáky a přidávám několik informací:

1. Od pondělí 4. ledna jsme nuceni opět přejít na distanční výuku z domova. Učivo budu zadávat stejným způsobem, na který už jste zvyklí. Prosím vás, abyste opět nastavili společně s dětmi systém plnění povinností a pomohli jim při výuce v domácím prostředí. 
2. Všechny pracovní sešity a další materiály k výuce mají děti bohužel ve škole, proto vás prosím, abyste se mi ozvali, domluvili bychom se na jejich předání. Škola je uzamčena, čas vaší návštěvy mi proto prosím nahlaste předem na WhatsApp, SMS zprávou nebo mi zavolejte na 732 964 730.
3. Jak už jsem zde psala, během ledna bych chtěla s dětmi společně číst a pracovat s knížkou Karla Čapka Dášeňka čili život štěněte, která bohužel není ve školní knihovně. Pokud se vám ji nepodařilo pro vaše dítě zajistit, ozvěte se mi, nabízím možnost zapůjčení kopie (pouze text bez obrázků).
4. Každé pondělí od 10 hodin by opět měly probíhat on-line hodiny angličtiny. Pokud máte k angličtině jakékoliv dotazy, kontaktujte přímo svojí paní učitelku v chatu na aplikaci Teams nebo e-mailem.
5. Plnění zadaných úkolů a účast na naplánované on-line výuce jsou pro všechny žáky povinné a budou součástí hodnocení a klasifikace.
6. Žáci, kteří nemají výuku ve škole, ale tzv. distanční z domova, se nemohou stravovat ve školní jídelně, ale mají možnost odebírání  obědů do zakoupených jednorázových boxů (1box/6,-Kč se platí hotově). V případě zájmu je potřeba obědy min. den předem přihlásit přes strava.cz nebo mailem sjzizkova@seznam.cz. Výdej obědů 11.30 - 12.30 hod. u výdejního okénka u vchodu do jídelny pro cizí strávníky ze Žižkovy ulice.

Prosím všechny děti nebo rodiče, aby mi na WhatsApp, SMS nebo emailem poslali potvrzující zprávu o přečtení těchto informací. Pokud už víte, můžete připsat i termín vyzvednutí pracovních sešitů. Moc děkuji za vaši spolupráci. Pevně věřím, že společně zvládneme toto pro všechny nelehké období.

Eva Švehlová


 

Informace k výuce angličtiny:

Vážení rodiče, 

opět přecházíme na on-line výuku. Velmi se nám osvědčila spolupráce s Vámi rodiči a děkujeme za podporu, kterou dětem dáváte. Úkoly budou zadávány opět přes aplikaci Teams. V souborech, v záložce výukové materiály najdete zadání na celý týden, hlavně pro ty žáky, kteří mají omezené možnosti připojení. Dále budou dostávat v den, kdy normálně angličtinu mají, upozornění na aktuální práci ten den. Využijeme možnosti internetu na cvičení on line a hlavně se zaměříme na písemné úkoly v pracovních sešitech. Pokud byste měli problém se zadáním, budeme kontrolovat a upřesňovat právě v průběhu online hodiny. Dále můžete paní učitelku angličtiny kontaktovat přes Chat v aplikaci Teams. Vaše dotazy budou zodpovězeny. 

V záložce Kalendář bude vždy viditelně pozvánka na jednu on line hodinu. Tento formát se nám osvědčil. Pozornost Vašeho dítěte tak není tolik zatížená a máme i dostatečně dlouhý čas na kontrolu, vysvětlení, popřípadě nějakou mluvenou aktivitu. Jak mnozí z vás vědí, je to náročná činnost, tak prosím připomeňte dětem práci s vypínáním a zapínáním mikrofonu a i práci s aplikací. Snad už nebudou tolik potřebovat Vaši dopomoc a budou si moci aplikaci ovládat samy.  

Za učitelky angličtiny Pavlína Kovářová


 

26. 12.
 
Ještě jednou moc děkuji za všechny dárky a dárečky, které jsem od dětí a od vás dostala. Věřím, že děti pod stromečkem našly všechno to, o co si napsaly Ježíškovi, a že si doma užíváte vánoční pohodu.

Lednový návrat do školy se nám bohužel zkomplikoval, proto musím všechno opět přizpůsobit distanční výuce. Když jsem se minulý pátek s dětmi loučila, doufala jsem, že se 4. ledna opět ve škole sejdeme, proto jsem jim (kromě čtení) nedala s sebou domů žádné sešity.

Prosím tedy všechny děti nebo rodiče, aby mi během pondělí 4. ledna zavolali nebo napsali. Domluvili bychom se na předání pracovních sešitů a případně i dalších věcí, které budeme potřebovat k distanční výuce. Děti jsou zase o něco šikovnější, tak se po zkušenosti z podzimu nebojím, že bychom to nezvládli.

Děkuji za spolupráci a za pochopení. Užijte si vánoční prázdniny a v mezích možností oslavte příchod nového (snad už normálnějšího) roku!


 

 

pátek 18. 12. 

Nepamatuji si, kdy jsem byla tak nadšená z dárku, jako dnes! Děkuji dětem, že na podzim po dobu několika týdnů denně malovaly, a hlavně že po celou dobu přede mnou všechno udržely v tajnosti. Díky tomu to pro mě dnes bylo opravdu úžasné překvapení! Samozřejmě největší zásluhu na tom má naše skvělá paní vychovatelka, která to všechno vymyslela, objednala a s dětmi zrealizovala. Děkuji!!!

Další fotky najdete na tomto odkazu: https://photos.app.goo.gl/h69wvgZGVhbHG5438


 

úterý 15. 12. 

Naše paní vychovatelka Havelková nebude až do konce týdne ve škole. V družině ji bude každý den zastupovat někdo jiný. Pokud bude vaše dítě odcházet v jinou dobu, než má nahlášeno, nepište a nevolejte prosím paní vychovatelce, ale ozvěte se mi na můj telefon 932 964 730. Snad nebudou zmatky a bez paní vychovatelky to zvládneme.


 

7. 12.

Vzkaz od paní učitelky na angličtinu:

Dobrý večer, milí rodiče, tento týden nás čeká test:

opakování číslovek,  slovní zásoba hračky + šk. pomůcky.

Děti si mohou krásně a s lehkostí zopakovat probíraná témata na interaktivních pracovních listech, kde si po ukončení potvrdí tlačítko: finish  a dále check my answers.

https://www.liveworksheets.com/vy1371ud

Opakování číslovky 10-20: https://www.liveworksheets.com/jd1382551qg

Školní předměty: https://www.liveworksheets.com/px779158cu

Předložky + hračky https://www.liveworksheets.com/aa1235443cz

Teacher´s videos:

Tázací zájmeno WHose (Čí) https://youtu.be/3q1trT0ViUU

Chocolate game- numbers https://youtu.be/r9MNwZAoLHQ


 

26. 11.

Vážení rodiče, během ledna bych chtěla s dětmi společně číst knížku Karla Čapka Dášeňka čili život štěněte.

Bohužel tato knížka není ve školní knihovně, proto prosím rodiče, zda by ji dětem mohli zajistit. Je to klasika, kterou nejspíš máte doma nebo u babičky, možná by vám ji na měsíc poskytl někdo z vašich známých, určitě se dá vypůjčit v městské knihovně (nebo by ji děti mohly objevit pod stromečkem :-). 

Děkuji za spolupráci.

          


 

24. 11.

Milí rodiče,

blíží se vánoční čas a na dveře pomalu klepe už i Mikuláš.

V pátek 4. prosince 2020 bude ve školní družině probíhat projektový den pod vedením odborníka - na téma Mikuláš, čert a anděl. Náplň projektového dne bude jak teoretická, tak i praktická. Děti si namalují masku čerta, anděla nebo Mikuláše (papírová a vytvarovaná maska) temperovými barvami, k tomu bude mnoho zajímavých informací a také ukázek dalších masek, jako jsou třeba „krampusáci“.

Pošlete prosím po dětech 50 Kč za masku. Pokud mají děti doma sourozence, je možnost zakoupit na místě masku i pro brášku nebo sestřičku. Zároveň prosím rodiče, aby děti tento den zůstaly od 13.00 - 15:00 hod. v družině.

Děkuji, a přeji hezký den. Martina Havelková


 

 

pátek 13. 11. 

V pondělí 16. 11. mělo původně být ředitelské volno. Podle rozhodnutí paní ředitelky ale k němu v současné situaci není důvod, v pondělí by tedy měla pokračovat distanční výuka. 

Informace o angličtině dostávají děti do Teamsů. Předpokládám, že on-line hodina s paní učitelkou se bude konat. 

Já na příští pondělí (ani na úterý) nebudu dětem dávat žádné další úkoly v pracovních sešitech. Pro zájemce o procvičování učiva přidám nějaké hry a aktivity z internetu.

Pokud budete cokoliv potřebovat, neváhejte a ozvěte se mi. V pondělí bych chtěla být k dispozici dětem i rodičům k případným dotazům a řešení problémů. 


 

pátek 6. 11.

K procvičování učiva českého jazyka budeme stejně jako v jarních měsících využívat stránky gramar.in, kde máme založený účet pro naši třídu. Občas na nich budu zadávat domácí úkoly na procvičování učiva.

Prosím rodiče, aby si znovu připomněli, jak se na těchto stránkách pracuje, a naučili to i děti. Věřím, že už jsme všichni po půl roce šikovnější a děti to brzy zvládnou samy.

Většina z dětí už na jaře na těchto stránkách úkoly plnila (rekordmanka byla Kristýnka :-). Pro ty, kdo zapomněli své přihlašovací jméno, přidávám SEZNAM, kde ho najdete (je tam i datum posledního přihášení). Některé děti jsou v něm několikrát, protože si nepamatovaly, pod jakým jménem jsou přihlášené, a přihlašovaly se znovu. V tom případě prosím, abyste si vybrali jedno jméno, které budete používat, napsali mi ho a já ty ostatní smažu. S hesly vám bohužel nepomůžu. Jestli ho nevíte, musíte se k naší třídě přihlásit z nového účtu.

Pokud jste ještě své dítě na těchto stránkách nezaregistrovali, můžete se do toho pustit podle této nápovědy:

1. Otevřete si stránku gramar.in. Do rámečku k nápisu AHOJ! JÁ JSEM GRÉTKA, sem napiš své jméno napište prosím jméno a příjmení dítěte a jeho číslo, které má ve třídě. Aby nemohl účet s tímto jménem nikdo jiný používat, přidejte heslo (takové, které si budete pamatovat ;-) a potvrďte kliknutím na obrázek poháru, který je vedle.

2. Objeví se stránka JAK MI JDE ČEŠTINA, vpravo v menu kliknete dole na Moje třídy, do rámečku napíšete KÓD TŘÍDY: Benešovka, potrvrdíte Přihlaš mě ke třídě, zobrazí se MOJE TŘÍDY, učitel, třída a kód třídy.

3. V menu napravo najdete Moje domácí úkoly. První domácí úkoly pro 3. třídu se tam zobrazí až v pátek 6. listopadu

4. Každé splnění domácího úkolu se mi zobrazí, takže budu vědět, jak děti učivo, které bylo v domácím úkolu zadané, zvládají. 

5. Kromě zadaných domácích úkolů si můžete sami trénovat čtení s porozuměním - kliknete na rámeček 3. ročník 8-9 let, objeví se dlouhý rámeček Čtení s porozuměním, když na něj kliknete, zobrazí se spousta úkolů. Ty, které jsou psané velkými písmeny, mají i text a zadání velkými písmeny, počet hvězdiček znamená obtížnost a délku textu. Úkoly ze čtení budu dávat do domácích úkolů jen výjimečně, děti si je klidně zatím mohou plnit samy.


 

úterý 3. 11. 

Předávám dopis pro rodiče od paní učitelky Pavly Kovářové. S jejími názory naprosto souhlasí i paní učitelka Martina Tietzová, berte to tedy prosím i jako její vyjádření. 

Milí rodiče, 

moc ráda bych vaše děti slyšela při on-line výuce, máme jedinečnou možnost se vidět, slyšet a vnímat angličtinu. Budu ráda, když se dítě připojí jakýmkoli způsobem,  třeba i bez kamery a mikrofonu, pouze na poslech. Ten je totiž hodně důležitý. Budu také vědět, že o úkolech víte.
  S paní třídní učitelkou sice skvěle spolupracujeme, ale jako součást týmu v aplikaci  teams vám mohou zadání poskytnout přímo, i s poslechem, který děti tak nutně potřebují a ze zkušenosti z jara vím, že hodně chybí. Hodina připojení nám zůstává po dobu distance stále stejná, nebudu s ní nijak hýbat, vždy v pondělí v deset hodin. Byla bych moc vděčná, kdybychom se na ní mohli aspoň slyšet. 
Za splnění distanční výuky pak považuji test, který dostanou děti k vyplnění právě v aplikaci. To pro mne bude zpětnou vazbou, že úkoly plníte a učíte se a já si zároveň mohu vyhodnotit oblasti, které nejsou zcela zvládnuty. Proto považuji vyplnění testu za povinné a nutné. 
Děkuji za pochopení. Věřím, že máme stejný cíl - vaše vzdělané děti.
 
Pavla Kovářová

 

neděle 1. 11.

Vážení rodiče,

předpokládám, že víte, že školy zůstávají i v příštích týdnech uzavřené a pokračujeme v distanční výuce.

S paní učitelkou na angličtinu by děti měly komunikovat každé pondělí od 10 hodin prostřednictvím Microsoft Office-Teams. V českém jazyce, matematice a prvouce budeme pokračovat podle pokynů v Domácích úkolech. Věřím, že nápady z oblasti výtvarné, pracovní, hudební a tělesné výchovy, jak zaměstnat své děti ve volném čase, určitě máte. Nezapomínejte prosím na každodenní chvilku hlasitého čtení.

Pokud byste měli jakýkoliv problém, neváhejte mě kontaktovat. Jakékoliv vaše dotazy nebo připomínky, stejně jako informaci o tom, jak vaše dítě doma pracuje, mi prosím pište na WhatsApp, na můj mail eva.svehlova@zsbenese.cz, do chatu na Microsoft Office Teams nebo vzkazů na našich stránkách. V případě potřeby jsem vám k dispozici i na telefonu.

Do následujících týdnů přeji vám i dětem co nejvíc zdraví a pohody.

V podstatě opět platí vše, co už jsem vám zde psala 23. března. frown


 

pátek 16. 10.

Vážení rodiče,

žáci naší školy mají možnost využívat ke komunikaci s učiteli a k on-line výuce Microsoft Teams. Dosud jsem to neřešila, protože si myslím, že on-line výuka pro malé děti není moc efektivní, a od mnohých z vás mám informace, že vám náš systém zadávání práce na našich stránkách vyhovuje. Paní učitelky na angličtinu se ale domluvily, že chtějí on-line výuku vyzkoušet, proto vás prosím o spolupráci.

Každý žák školy má zřízený svůj účet ve tvaru jménotečkapříjmení@zsbenese.cz – vše bez čárek a háčků (stejně jako moje e-mailová adresa eva.svehlova@zsbenese.cz).

Heslo Trida3.A (bez čárky a háčku, bez mezer a při zachování velkých a malých písmen) je v tuto chvíli pro všechny žáky stejné, proto ho hned po prvním přihlášení musíte změnit (a zapamatovat si ho J).

Zaktivujte prosím účet Vašeho dítěte na stránce https://www.office.com/.

Více informací najdete v dopise paní zástupkyně Kendíkové.

wink

Prosím o zaslání zprávy (na WhatsApp, e-mail, SMS nebo do vzkazů na těchto stránkách), že jste tuto informaci četli, případně, jestli se vám podařilo účet aktivovat. Děkuji.

Pokud se on-line výuka dětem a paním učitelkám osvědčí, zkusila bych ji využít i já. 


 

středa 14. 10.

Pokud nemá vaše dítě zařízení, na kterém by mohlo sledovat domácí úkoly a pomohlo by vám, kdybych vám na období distanční výuky zapůjčila notebook, ozvěte se mi. Informace z MPSV.


 

úterý 13. 10. 

Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí vlády bude od středy 13. října minimálně do 1. listopadu naše škola uzavřena a všichni žáci se budou učit na dálku (tzv. distanční výuka).

Po tuto dobu každý pracovní den najdete na stránkách naší třídy škola.websnadno.cz krátké úkoly z PSČJ, PSM a PRV, které by děti měly plnit. Dám dětem i knížku Vítek, aby mohly pokračovat ve čtení. Někdy přidám i úkol od paní učitelky z angličtiny.

Bude to podobné, jako když dávám na naše stránky úkoly pro nepřítomné děti. K zadání většinou přidám i řešení úkolů v pdf z tabule, případně i odkazy na procvičování na různých výukových stránkách. Příležitostně budu natáčet i krátká videa, jako jsem dělala na jaře např. násobilku nebo geometrii. Děti si je budou moct pustit kdykoliv (případně podle potřeby zastavovat, pouštět znovu, apod.) a nebudou vázané na konkrétní čas on-line výuky.

Doufám, že vám tento systém zadávání práce vyhovuje a můžu ve stejném stylu pokračovat i nadále. Uvítám i vaše nápady na jeho případné vylepšení. 

Pro komunikaci se mnou můžete využívat WhatsApp nebo e-mail. Pokud byste měli jakýkoliv dotaz nebo problém, ozvěte se mi. Věřím, že po zkušenosti z jara to zvládneme.

Obědy ve školní jídelně jsou pro všechny děti odhlášeny. Pokud budete mít zájem, aby se vaše dítě po dobu uzavření školy stravovalo ve školní jídelně, musíte obědy přihlásit prostřednictvím e-mailu přímo v jídelně. Vstup do jídelny nebude umožněn, ale oběd vám bude vydán v termo-boxu (který zaplatíte v hotovosti) u vchodu do jídelny ze Žižkovy ulice. Další informace najdete na stránkách školní jídelny.

Zatím to vypadá, že škola nebude vystavovat žádné potvrzení pro ošetřovné. Zaměstnavateli by prý mělo stačit vaše čestné prohlášení, že v době uzavření školy pečujete o dítě do 10 let.


 

neděle 11. 10.

Protože jsou zrušené tréninky, hokejisti by měli mít v úterý vyučování od 8 hodin a skončit v 11:40 stejně jako ostatní děti. Po skončení vyučování budou ve školní družině.


 

Vzhledem k přísnějším hygienickým opatřením bude školní jídelna od pondělí 5. října vařit pouze jedno jídlo (možnost volby 2. oběda bude pouze ve dnech, kdy je sladké jídlo).


 

neděle 28. 9.

Byli jsme vyzváni vedením školy, abychom všichni (zaměstnanci školy i žáci) vzhledem ke zhoršující se situaci i na 1. stupni používali ve třídě a při výuce roušky. Bude to otravné, ale věřím, že to snad zvládneme. Já osobně jsem už tři týdny v roušce nebo se štítem ve škole po celou dobu kromě oběda.


pondělí 29. 9.
 
Vážení rodiče,
vzhledem k nepříznivé situaci a narůstajícímu počtu dětí v karanténě jsme přistoupili v tomto týdnu k novému opatření pro žáky 1. stupně a to je používání roušek i během výuky s výjimkou tělesné a hudební výchovy.
Věříme, že uvedené opatření v současné době pochopíte.
Mgr. Brigita Šulcová
ředitelka školy

 

V pátek 2. října z důvodu konání voleb v prostorách naší školy končí vyučování už v 11:40 hodin. Děti, které chodí do družiny, zůstanou po obědě ve třídě (v případě příznivého počasí na školním hřišti). Prosíme rodiče, aby v tento den na děti nečekali před hlavním vchodem do školy, ale aby přišli ke vchodu přes školní hřiště z Táborské ulice (stejně jako chodí děti ráno). 


 

V pátek 25. září probíhá výuka na naší škole podle rozvrhu hodin.


 

Předávám nabídku kroužku Zvědálek, který je určený pro mimořádně nadané děti. Dude se konat jednou za 14 dnů na 5. ZŠ pod vedením PhDr. Zuzany Knesplové.


 

Pan trenér Skřivánek nabízí kroužek Sportovní pohybové hry se zaměřením na basketbal. Všechny další informace najdou zájemci ZDE.


 

Od čtvrtka 10. září jsou povinné roušky uvnitř všech budov, tedy i v naší škole.


 

Ve čtvrtek 10. září od 17 hodin se koná schůzka rodičů III. A. 

Vážení rodiče, omlouvám se všem, kdo kvůli tomu změnili svůj program, ale schůzka rodičů se zatím konat nebude. Pokud byste ode mě cokoliv potřebovali, ozvěte se mi, můžeme se sejít individuálně.


 

pondělí 31. 8. 

Informace vedení školy o organizaci prvního týdne nového školního roku 2020/2021 na naší škole najdete na stránkách školy zsbenese.cz nebo ZDE.

Podle posledních informací, které se ke mě dostaly, bychom měli mít šatnu na stejném místě, jako loni.


 

čtvrtek 20. 8. 2020

Vážení rodiče, na poslední týden v srpnu a první týden v září mám výjimečně naplánovanou dovolenou, takže nebudu ve škole. V tomto období budu mít jen omezený přístup k internetu a k telefonu. Pokud byste ode mě něco potřebovali, a nepodařilo by se vám se mnou spojit, počkejte prosím na můj návrat do školy (v pondělí 7. září), nebo se obraťte na naší paní vychovatelku. Děkuji za pochopení.

V uplynulých dnech jsem se snažila vše připravit, proto doufám, že III. A zvládne zahájit školní rok i beze mě.

Jistě už víte, že epidemiologická opatření už nebudou tak přísná, jako tomu bylo v květnu a v červnu, v podstatě se vracíme do téměř normálního režimu. V době, kdy píšu tuto zprávu, by nemusely mít děti roušky v prostorách školy ani ve třídě, uvidíme, jestli to tak bude opravdu platit i na začátku školního roku J.

V úterý 1. září se děti sejdou v naší třídě jen na první vyučovací hodinu. Místo mě je přivítá naše paní vychovatelka. Zatím nebudou potřebovat žádné pomůcky, dostanou žákovskou knížku s novým rozvrhem hodin a základní informace.

První den ještě není přezouvání povinné, ale kdo si už přinese bačkory (v zatahovacím sáčku), může se v šatně přezout. Kdyby naše šatna nebyla na stejném místě, jako v minulém školním roce, určitě si ji zvládnete najít.

Děti by měly vědět, zda už v úterý půjdou do družiny a na oběd. Nezapomeňte na přihlášení obědů na www.strava.cz nebo v kanceláři jídelny (osobně, mailem nebo telefonicky). Kancelář školní jídelny je už nyní otevřená každý všední den 8 - 12 hodin, od úterý 1. 9. již v běžné provozní době.

Informace o provozu školní družiny 1. září i v následujících dnech vám dá paní vychovatelka.

Od středy 2. 9. do pátku 4. 9.  bude vyučování každý den zatím jen do 11:40 hod. Děti už potřebují bačkory, malý (podepsaný nebo číslem označený) ručník, svačinu + pití, penál, ŽK, aktovku. 

Od pondělí 7. září už bude platit rozvrh hodin, který budou mít děti nalepený na poslední stránce žákovské knížky (najdete ho i na našich stránkách v sekci Rozvrh hodin). Neoznačuju v něm konkrétní předměty, protože kromě angličtiny (na kterou budou děti mít paní učitelku Kovářovou nebo Tietzovou) a pracovního vyučování (p. vychovatelka Křivánková) mohu měnit pořadí předmětů v týdnu podle potřeby.

V letácích obchodů už se objevily nabídky školních pomůcek. Jako obvykle radím: Nepodlehněte a nekupujte zbytečnosti. 

Do začátku nám bude stačit vybavený penál (2 inkoustová/bombičková pera, 2 ořezané tužky, guma, nůžky, pastelky a fixy v základních barvách, mikrotužka, trojúhelník s ryskou), ubrousek a box na svačinu + lahev na pití, menší ručník, bačkory (v zatahovacím sáčku) a věci na TV (také nejlépe ve větším zatahovacím sáčku).

Ve vlastním zájmu vše podepište, případně označte číslem (děti mají stejná čísla, jako loni).

Sešity, pracovní sešity, barevné desky, veškeré pomůcky na VV a PV nakoupím pro všechny děti ze společných peněz, které jste mi platili v červnu. Ani obaly kupovat nemusíte, učebnice a všechny sešity ode mne děti dostanou už podepsané a obalené.

Ve čtvrtek 10. září od 17 hodin se koná schůzka rodičů III. A. 


 

Děkuji všem dětem i rodičům za všechny květiny i další milé dárky. Užijte si  K R Á S N É   P R Á Z D N I N Y ! ! !

V šatně zůstalo několik bačkory a pár dalších věcí. Pokud si něco poznáte a budete mít možnost, můžete si je vyzvednout v pondělí nebo v úterý ve škole (případně po dohodě i později :-). 


 

Potvrzuji přijetí částky 600 Kč na pracovní sešity pro 3. třídu a děkuji:

čtvrtek 18. 6. - Krištof, Šimon, Eliška, Adam T.

pátek 19. 6. - Anička, Honza, Fanda, Adam S., Samuel, Ondra

sobota 20. 6. - Kristýnka, Lukas, Nika, Verunka

neděle 21. 6. - Angelika

pondělí 22. 6. - Áďa, Verča, Maxim

úterý 23. 6. - Pepa, Tamara, Lenka

pátek 26. 6. - Jennifer

úterý 7. 7. - Lukáš

pátek 17. 7.  - Vanesa


 

čtvrtek 18. 6. 

V pátek 26. 6. v 8 hodin si pro vysvědčení mohou přijít i žáci, kteří v současné době nenavštěvují školu. smiley

Připomínám, že děti z naší třídy přicházejí do školy vchodem přes školní hřiště. Ve společných prostorách školy by všichni měli mít roušku. 

Děti, které po rozdání vysvědčení v 8:45 hod. neodejdou domů, ale zůstanou se mnou ještě ve třídě, půjdou na oběd až v 11:40 hod. Dřív to nebude možné, protože bychom měli dodržet rozpis, podle kterého chodíme do jídelny tak, aby se tam jednotlivé třídy nepotkávaly. Když bude vaše dítě odcházet dříve, nezapomeňte odhlásit oběd. 

Děti, které si nepřijdou pro vysvědčení v pátek, si ho můžou vyzvednout v pondělí 29. 6. nebo v úterý 30. 6. dopoledne.


 

úterý 16. 6.
 
Vážení rodiče,
spočítala jsem všechny příjmy a platby, které proběhly z fondu naší třídy během školního roku 2019/2020.
V červnu 2019 jsem vybírala 500 Kč a v září opět 500 Kč (na pracovní sešity ČJ, M, AJ a PRV a na akce a pomůcky, které dětem nehradí škola, ale musí si je platit samy).
Z celkových 25 000 Kč jsem zaplatila:
školní pomůcky (pracovní sešity, sešity, ŽK, obaly, červené desky, ...) 18 446 Kč = asi 738 Kč na 1 žáka
pomůcky na VV a PV (čtvrtky, barevné papíry, lepidla, barvy, špejle, ...) 4 546 Kč = asi 182 Kč na 1 žáka
vstupné a akce (DDM, divadlo, DK, ...) 4 120 Kč = asi 165 Kč na 1 žáka
drobné výdaje (pití, mýdla, kapesníky, ...) = 478 Kč = asi 19 Kč na 1 žáka.
Celkem jsem utratila 27 590 Kč = 1 104 Kč na 1 žáka.  
Vzhledem k tomu, že jsme letos nemohli odjet na výlet, chybějící částku 2 590 Kč doplním z peněz, které jsme si vydělali na jarmarku a sběrem papíru.
Podrobný rozpis plateb a všechny doklady jsou kdykoliv u mě k nahlédnutí.  
 
Během prázdnin objednám a zaplatím pracovní sešity 2x ČJ, 2x M a PRV na příští školní rok.
Jejich cena by měla být 360 Kč. Pro paní učitelky Kovářovou a Tietzovou, které budou mít ve 3. třídě děti na angličtinu, budu vybírat 240 Kč na pracovní sešit Kid´s Box 2. Hromadně pro všechny děti nakoupím také sešity a obaly, takže děti ode mě dostanou všechny sešity, pracovní sešity i učebnice už podepsané a zabalené.
Celková cena je tedy 600 Kč.
 
Pokud máte zájem, abych i pro Vaše dítě pracovní sešity objednala, prosím o uhrazení této částky pokud možno do konce školního roku buď převodem na účet 1026514864, kód banky 6100 (do zprávy pro příjemce nezapomeňte uvést jméno Vašeho dítěte), nebo v hotovosti.
 
Děkuji.

 

úterý 9. 6.

Informace k ukončení školního roku:

Vysvědčení za školní rok 2019/2020 bude žákům, kteří v současné době navštěvují školu, vydáno už v pátek 26. 6. 2020 během první vyučovací hodiny.

Po rozdání vysvědčení v 8:45 hod. mohou děti odcházet domů, nebo zůstat do odpoledne v družině.  

Ve dnech 29. a 30. června 2020 už nebude vyučování, ale pro žáky 1. stupně (kteří v současné době navštěvují školu) bude v případě zájmu zajištěn paní vychovatelkou náhradní program. Pro žáky, kterí budou v tyto dny ve škole, bude školní jídelna v provozu. Dětem, které už nebudou chodit do školy, obědy odhlaste.

Abychom věděli, jak zajistit provoz školní družiny v posledních dnech školního roku, označte prosím účast/neúčast Vašeho dítěte ve škole na papíru, který ode mě děti dostaly.

Další informace (kdy, kde a jestli vůbec :-) dostanou vysvědčení žáci, kteří v současné době do školy nechodí, jak bude vypadat provoz školy v pátek 26. 6., v pondělí 29. 6. a v úterý 30. 6. doplním a upřesním v příštích dnech.


 

čtvrtek 4. 6.
 
Vážení rodiče,
 
vzhledem k uzavření škol od půlky března letošního roku, máte nárok na vrácení poměrné částky (tj. 700 Kč) poplatku za školní družinu.
 
Prosíme rodiče, kterým žák/žákyně příští školní rok 2020/2021 nastoupí do školní družiny, aby platbu prováděli ve výši 1 300 Kč, místo původního poplatku 2 000 Kč. Poplatek za školní družinu pro příští školní rok bude tedy snížen o 700 Kč.
 
Rodiče, kterým jejich syn/dcera příští školní rok 2020/2021 nenastoupí do školní družiny, bude částka 700 Kč vrácena. 

Stačí pouze na email ucetni@zsbenese.cz zaslat žádost o vrácení částky 700 Kč za ŠD. Nezapomeňte uvést jméno a příjmení žáka/žákyně, třídu a číslo účtu, kam chcete peníze poslat.

Vedoucí vychovatelka školní družiny Renata Richterová


 

 

pátek 29. 5.

Pokud budete mít ve 3. třídě (školní rok 2020/2021) zájem o školní družinu, vyplňte prosím a do konce příštího týdne mi pošlete obě strany Zápisního lístku - s. 1 a s. 2. Děkuji.

ZDE najdete informace o provozu školní družiny pro školní rok 2020/2021.


 

22. 5.

Když jsme v březnu končili ve škole, nedávala jsem dětem s sebou domů angličtinu. Po celou dobu jsme využívali jen různé internetové stránky na procvičování slovíček. Nyní bych ráda opět pokračovala. V ideálním případě bychom se měli věnovat angličtině každý den alespoň chvíli až do konce školního roku. Prosím rodiče dětí, které nenastoupí do školy, aby se během příštího týdne zastavili pro pracovní sešit ve škole (nejlépe po předchozí telef. dohodě). Děkuji za spolupráci.

Vanesa, Adam a Ondra angličtinu ve škole nemají, předpokládám, že ji mají u sebe.


  

21. 5. 

Počítám s tím, že v pondělí a ve středu budou mít hokejisti trénink už od 7:45, takže by v tyto dny za námi do třídy přišli vždy na 2. vyučovací hodinu.  
 
Vedení školy připravilo rozpis, jak by se jednotlivé skupiny dětí měly střídat v jídelně. Je to trochu chaotické, ale snad to bude fungovat. My bychom měli chodit do jídelny v těchto časech:
po 12:00 – 12:20
út  11:20 – 11:40
st  11:40 – 12:00
čt  11:00 – 11:20 (hokejisty si po obědě převezme trenér)
pá 11:40 – 12:00
Děti, které jsou přihlášené do družiny, zůstanou ve třídě s paní vychovatelkou, v případě příznivého počasí budou na školním hřišti nebo před školou. 
Ostatní děti mohou po obědě samy odcházet domů. 
 
Informace o provozu školní družiny, které pro vás připravila paní vychovatelka, najdete ZDE

 

19. 5. 

Jídelníček na týden 25. - 29. 5. 2020

Obědy můžete dětem přihlásit sami na strava.cz nebo mailem sjzizkova@seznam.cz.
Případně 21. a 22. 5. od 8 - 12 hodin (až od 25. 5. běžná provozní doba) na telef. 326 733 066, 730 595 643.

 

18. 5.
 
Od pondělí 25. 5. počítám s přítomností těchto dětí:
Maxim, Samuel, Honzík, Lukas, Pavel, Pepa, Fanda, Eliška, Angelika, Anička, Tamara, Nika a Lenka.
Do odpolední družiny jsou přihlášeni:
Maxim, Samuel, Honzík, Lukas, Pavel, Pepa, Angelika, Anička, Nika.
Můžeme tedy vytvořit jednu skupinu, se kterou budu dopoledne ve třídě já, odpoledne naše paní vychovatelka.
 
V pondělí 25. 5. bychom se v 7:40 měli sejít na školním hřišti, kam děti nepůjdou přes školu, ale bočním vchodem z Táborské ulice (vraty mezi naší školou a MtŠ Pohádka). 
Při příchodu mi předají vyplněné a zákonným zástupcem podepsané Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Datum, které na něm uvedete, by mělo být aktuální (tzn. 25. 5. 2020). Pokud nemáte možnost si ho vytisknout, můžete si ho vyzvednout ve středu v 8-11 hodin na sekretariátu školy, nebo ho vyplnit v pondělí při příchodu. Bez něj nebudou děti přijaty do školy. 
 
Děti i dospělí musí mít ve škole i v jejím okolí zakrytá ústa a nos, pokud mezi sebou nedodržují rozestupy 2 metry. Doporučuje se, aby děti měly s sebou 2 roušky a sáček na jejich uložení.
U všech vstupů do školy jsou umístěny nášlapné stojany na desinfekci rukou. Desinfekce je zajištěna i v jídelně a ve třídách. 
 
Hokejisti mají v pondělí a ve středu ráno tréninky, přijdou za námi do třídy vždy po jejich skončení.
 
Školní jídelna bude vařit každý den jen jedno jídlo. 
Pokud budou děti chodit na obědy do školní jídelny, je nutné je přihlásit!
 
Vzhledem k tomu, že rodiče by něměli vstupovat do budovy školy, musíme ještě doladit odchody dětí po obědě. V pondělí by měly vědět, jestli půjdou do družiny, a na lístečku mít napsané, jestli budou odcházet samy nebo s doprovodem.
Ze školy budou všechny děti odcházet normálně hlavním vchodem. 
 
Provoz školní družiny bude až do konce školního roku jen do 15:30 hod.
Předpokládám, že další informace pro vás připraví paní vychovatelka. 
 
Bude složité, abychom vyhověli všem požadavkům z dokumentu MŠMT Ochrana zdra Ochrana zdraví a provoz škol v období do konce školního roku 
 
Vše budu průběžně aktualizovat podle toho, jaké nové informace se ke mně dostanou. Pokud máte nějaké dotazy, pište.

 

11. 5. 

Prosím všechny rodiče, aby co nejdříve (pokud možno do středy 13. 5. do 8 hod, kdy máme poradu s vedením školy) odpověděli na tři otázky z dotazníku paní ředitelky. Svoje vyjádření mi pošlete buď přes WhatsApp, SMS, nebo mailem. Pokud už jste mi napsali, že vaše dítě v období od 25. 5  do 30. 6. nebude do školy chodit a bude pokračovat v distanční výuce z domova, nemusíte už na tuto zprávu reagovat. 


 

7. 5. 

Vážení rodiče,
 
pokud jste měli možnost seznámit se s dokumentem Ministerstva školství o provozu škol v období do konce školního roku, jistě víte, že od pondělí 25. 5. je umožněna přítomnost žáků 1. stupně ZŠ ve škole.
Pokud budete mít zájem o docházku vašeho dítěte do školy, jste povinni to oznámit škole nejpozději do pondělí 18. 5. 2020.
Předpokládáme, že dítě, které do tohoto termínu nebude přihlášeno, nemá zájem o vzdělávací aktivity ve škole a bude se i nadále vzdělávat distanční formou z prostředí domova podle pokynů, které jsou mu pravidelně poskytovány třídní učitelkou.
Podle počtu přihlášených budou vytvořeny skupiny max. 15 žáků, které nebude možné v době od 25. 5. do 30. 6. 2020 měnit, takže nelze zařadit žáka do školní skupiny později.
 
Na své konečné rozhodnutí máte ještě čas do pondělí 18. 5. Vedení naší školy pro Vás v těchto dnech připravuje oficiální informace, ale já bych už nyní chtěla mít představu o alespoň orientačním počtu dětí z naší třídy, které využijí možnosti zúčastnit se vzdělávacích aktivit v budově naší školy.
Prosím Vás tedy, abyste vybrali a napsali mi (do mailu, na WhatsApp nebo SMS) jednu z těchto variant:
a) Ano, už teď víme, že naše dítě bude v období od 25. 5. 2020 do 30. 6. pravidelně navštěvovat školu.
b) Ne, naše dítě zůstane v období od 25. 5. 2020 do 30. 6. doma (ze zdravotních důvodů, distanční výuka z prostředí domova nám vyhovuje, …)
c) V tuto chvíli se ještě nemůžeme vyjádřit. Naše rozhodnutí bude záležet na tom, ………….. (napište mi prosím, co může vaše rozhodnutí ovlivnit, podle čeho se rozhodnete).
 
Děkuji Vám za Vaše vyjádření. 
Eva Švehlová

 

4. 5. 2020

Dokument Ministerstva školství Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019/2020

Jak všechna opatření budou vypadat v praxi na naší škole, stále řešíme. Vedení školy připravuje pro rodiče informační dopis, ve kterém budete o všem podrobně informováni.
 
Co v tuhle chvíli vím:
- VŠECHNO SE BUDE ODVÍJET OD POČTU PŘIHLÁŠENÝCH ŽÁKŮ
- pokud mají rodiče zájem, aby se jejich dítě od 25. 5. účastnilo vzdělávacích aktivit ve škole, musí se pro to rozhodnout nejpozději do 18. 5. 2020, pozdější rozhodnutí nebude z provozních důvodů možné.
- před prvním nástupem dítěte do školy mají rodiče povinnost podepsat čestné prohlášení (= na konci dokumentu MŠ) 
- škola bude přísupná žákům od 7:40 hod., odpoledne nejdéle do 15:30 hod.
- ranní družina nebude, odpolední zřejmě jen pro děti z 1. a 2. tříd
- ve skupinách, jejichž složení se do konce školního roku nemůže měnit, bude max. 15 žáků
- nebude TV, ale hokejisti budou mít v prostorách naší školy tréninky (v pondělí a ve středu 8:00 - 9:15, ve čtvrtek 12:30 - 13:45 hod.)
- školní jídelna bude od 25. 5. v provozu, vařit bude každý den jen jedno jídlo 

 

9. 4. 2020

Moc děkuji všem rodičům, kteří nejen pomáhají doma dětem s učením, s plněním úkolů a s komunikací na internetu, ale zvládají také dokumentovat výsledky práce dětí a posílají mi krásné fotky a milé vzkazy. 

Přeji vám všem klidné Velikonoce!
Užijte si v mezích možností co nejvíc sluníčka a doufám, že se brzy opět setkáme ve škole. 

 

 

6. 4. 2020

Děkuji všem rodičům, kteří s dětmi doma pracují a jsou se mnou v pravidelném kontaktu na mailu nebo WhatsAppu. 

Jistě jste si všimli, že kromě výuky, kterou si děti doplňují v pracovních sešitech, jsem začala zadávat dva druhy domácích úkolů:
- úkoly z českého jazyka, které děti plní online na stránkách gramar.in. Dětem se po jejich splnění potvrdí správnost řešení. Také mně se zobrazí celý jejich úkol, takže jim můžu hned napsat moje hodnocení.  
- občas přidám i další různé úkoly a otázky, na které mi děti odpovídají také ve zprávě na gramar.in. I tady je pro mě kontrola jednoduchá a můžu na jejich odpověď reagovat.  

Podrobný návod, jak se na stránky gramar.in přihlásit, už jsem psala, najdete ho i přímo na stránkách gramar.in.

K napsání vzkazu s odpovědí na moje otázky a úkoly po přihlášení na gramar.in využijte sloupeček s nabídkou vpravo pod obrázkem domečku. Když najedete u obrázku obálky na Komunikace s učiteli, zobrazí se vám políčko, do kterého napíšete pro mě zprávu a fialovým obdélníkem dole ji odešlete. 

Chápu, že to může být pro vás složité, taky se s tím učím pracovat, ale pokud byste měli jakýkoliv problém, ozvěte se mi, ráda se pokusím vám poradit.wink


 

31. 3.

K procvičování učiva českého jazyka a čtení s porozuměním můžou dětem sloužit stránky gramar.in.

Chtěla bych na nich vyzkoušet zadávání domácích úkolů na procvičování učiva, proto jsem tam založila účet pro naši třídu. Prosím rodiče, kteří o to mají zájem, aby na těchto stránkách zaregistrovali své dítě podle této nápovědy:

1. Otevřete si stránku gramar.in. Do rámečku k nápisu AHOJ! JÁ JSEM GRÉTKA, sem napiš své jméno napište prosím jméno a příjmení dítěte a jeho číslo, které má ve třídě. Aby nemohl účet s tímto jménem nikdo jiný používat, přidejte heslo (takové, které si budete pamatovat ;-) a potvrďte kliknutím na obrázek poháru, který je vedle.

2. Objeví se stránka JAK MI JDE ČEŠTINA, vpravo v menu kliknete dole na Moje třídy, do rámečku napíšete KÓD TŘÍDY: Benešovka, potrvrdíte Přihlaš mě ke třídě, zobrazí se MOJE TŘÍDY, učitel, třída a kód třídy.

3. V menu napravo najdete Moje domácí úkoly. Zatím je tato stránka prázdná, protože první domácí úkol se tam zobrazí až ve středu 1. dubna

4. Každé splnění domácího úkolu se mi zobrazí, takže budu vědět, jak děti učivo, které bylo v domácím úkolu zadané, zvládají. 

5. Kromě zadaných domácích úkolů si můžete sami trénovat čtení s porozuměním - kliknete na rámeček 2. ročník 7-8 let, objeví se dlouhý rámeček Čtení s porozuměním, když na něj kliknete, zobrazí se spousta úkolů. Ty, které jsou psané velkými písmeny, mají i text a zadání velkými písmeny, počet hvězdiček znamená obtížnost a délku textu. Úkoly ze čtení nebudu dávat do domácích úkolů, děti si je mohou plnit samy.

Potvrzuji, že už se mi zobrazilo přihlášení na stránky gramar.in u těchto dětí: Áďa, Adam, Kristýnka, Angelika, Fanda, Honzík, Ondra, Krištof,  Samuel, Šimon, Verča, Verunka a Nika. Děkuji za spolupráci.


 

23. 3.
 
Vážení rodiče,
 
stejně jako vy a vaše děti, i já jsem se ocitla v nové situaci, kterou se snažím zvládnout, proto moc děkuji těm z vás, kteří jsou se mnou kontaktu na mailu eva.svehlova@zsbenese.cz nebo na WhatsAppu, a už se mnou podělili o zkušenosti s výukou doma.
Jsem si vědoma toho, že není snadné vzdělávat si vlastní děti, proto přemýšlím, jak nejlépe úkoly připravit, abyste co nejefektivněji mohli doma pracovat, aby to pro vás ani pro děti nebyl stres, ale spíš zábava a radost.  Vím, že jen několik dětí ze třídy zvládne pracovat podle mých instrukcí samostatně. Většina z vás stráví učením s dětmi dětí hodně času, chápu, že někteří rodiče se omlouvají, že nestíhají.
 
I v příštích týdnech budu zadávat učivo stejným způsobem, na který jste si už zvykli, a budu moc ráda za zpětnou vazbu. Zajímá mě hlavně, jestli děti už zvládnou pracovat samostatněji.
Pokud máte pocit, že je tempo moc rychlé a úkolů moc, ozvěte se mi. Při běžném provozu ve škole toho zejména šikovné a pohotové děti zvládnou mnohem víc, ale je mi jasné, že doma k tomu nemáte vhodné podmínky. Pracujte a učte se tedy podle svých možností. Nemusíte nutit děti, aby vždy zvládly všechno. Každý má jiné pracovní tempo, někdo za půl hodiny zvládne doplnit 2 stránky, někdo za stejnou dobu nedokončí ani jednu. Když vaše dítě neudělá např. všechna cvičení z matematiky a vy vidíte, že učivo už bezpečně ovládá, nic se neděje.
Zdraví a pevné nervy jsou, a v příštích dnech a týdnech budou, to hlavní!
 
Domácí výuka angličtiny závisí na vašich jazykových možnostech. Využívejte prosím odkazy na slovíčka a výuková videa. Pracovní sešity zatím používat nebudeme, užitečnější pro děti (i pro rodiče, kteří se mi omlouvají, že anglicky neumí, proto dětem nemohou pomoci J) bude, když budu angličtinu poslouchat.
 
Pro zpestření se snažím přidávat i odkazy na cvičení z matematiky a českého jazyka a různá videa, které se nám k učivu hodí. Geometrii zatím vynechávám, tu raději s dětmi doděláme společně po návratu do školy.
 
Nezapomínejte prosím na každodenní chvilku hlasitého čtení!
 
Chválím Českou televizi za skvělý dopolední pořad UčíTelka. Užitečné je pro nás vysílání v pracovní dny 9:35 – 10:00 hod. = výuka pro druháky. Pokud to děti bude bavit, mohou sledovat i výuku pro prvňáky, případně i pro třeťáky, rozcvičky, Angličtinu s Hurvínkem, Africkou abeceda a Karaoke čtení, pro zájemce o matematiku Kája a Mat+Ema+Tika, … Televizní výuku si můžete pustit třeba až navečer ze záznamu.
 
Vím, že většina z vás dělá, co může, a zároveň je mi jasné, že nemáte na starost jen děti a jejich výuku a zábavu. Každý má jiné časové možnosti, máte svoje pracovní povinnosti, vaření, nákupy, starost o rodiče, proto počítám s tím, že ne všechno stihnete s dětmi probrat. Až se vše vrátí k normálu, jistě vše ve škole společně doženeme.
 
Jakékoliv vaše dotazy nebo připomínky, stejně jako informaci o tom, jak vaše dítě doma pracuje, mi prosím pište do vzkazů na našich stránkách, na můj mail eva.svehlova@zsbenese.cz, nebo na můj WhatsApp. V případě potřeby jsem vám k dispozici i na telefonu.
Moc ráda předám dál vaše nápady, další náměty k procvičování, stejně jako vaše zprávy o tom, jak se vám daří/nedaří domácí výuka a jak se perete se současnou situací, případně i fotografie vašich dětí při plnění úkolů a při dalších zajímavých aktivitách, které doma děláte.
Uvítám i vzkazy od dětí pro mě nebo pro ostatní spolužáky, se kterými teď nemůžou být v kontaktu.
Samozřejmě vám nechci přidávat další práci, jde mi spíš zjednodušení vašich povinností a také o rozptýlení a pobavení dětí. 
 
Hlavně buďte všichni zdraví a v pohodě, je to důležité pro vás i děti!
 
Eva Švehlová
 
P. S. Pokud by vám docházely inkoustové bombičky do pera, můžu vám je poskytnout, mám zásobu. J Když se mi ozvete, můžeme se domluvit na místě a času předání. 


 

Nabízím k přečtení 10 pravidel, díky nimž vaše děti v karanténě nezvlčí , které sestavila Mgr. Lucie Königová).


 

Prosím rodiče, kteří mi stále ještě nepotvrdili, že naše stránky s úkoly sledují (Mádle, Le Tuyet Vy), aby mi napsali e-mail na adresu eva.svehlova@zsbenese.cz. Děkuji.

Xin vui lòng, cha mẹ chưa xác nhận với tôi rằng họ đang theo dõi các trang nhiệm vụ của chúng tôi (Mádle, Lê Tuyết Vy) nên gửi email cho tôi theo địa chỉ eva.svehlova@zsbenese.cz. Cảm ơn bạn


 

16. 3.

Vážení rodiče,

doufám, že je u vás doma vše v pořádku a naše spolupráce přes tyto stránky je pro vás dostačující.

I nadále budu pokračovat stejně jako dosud v přípravě úkolů na každý den. Pokud by vám vyhovovalo mít už nyní plán práce na celý příští týden, napište mi prosím e-mail, pošlu vám ho. Vypracováním úkolů v pdf budu ale i nadále zveřejňovat na našich stránkách po jednotlivých dnech.

Máte-li jakékoliv dotazy, připomínky nebo problémy, ozvěte se mi.


 

Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu se ruší od středy 11. března 2020 výuka v základních školách a to do odvolání.

V tuto chvíli ani já nemám podrobnější informace. Sledujte prosím tyto naše stránky, budu se snažit sem psát nové  zprávy.

Nevíme, jak dlouho tento stav bude trvat, poprosím vás tedy o spolupráci. Děti si dnes odnášejí ze školy všechny potřebné sešity - PSČJ, PSM, PRV, sešit na ČTENÍ (angličtinu ne), cvičební úbor a ručník. Dnes nedostaly žádný domácí úkol, ale už od úterý každý den do domácích úkolů napíšu, co by měly procvičovat a doplnit. Nemělo by toho být moc, každý den pár cvičení a hlavně čtení vlastní knížky. Jistě i Vy chápete, že nemáme prázdniny a děti by se měli učení věnovat každý den alespoň chvíli pod vaším dohledem, za který Vám děkuji. Věřím, že tato mimořádná situace nebude trvat dlouho, že budeme mít dostatek času se vše naučit a dohnat společně ve škole.

Jakékoliv vaše připomínky a dotazy pište na tyto stránky do Vzkazů, na můj e-mail eva.svehlova@zsbenese.cz, případně zprávou na můj telefon. 

Obědy jsou pro všechny děti odhlášeny.

Prosím Vás o zpětnou vazbu. Potvrďte mi prosím některým z výše uvedených způsobů, zda jste tuto moji zprávu četli, abych měla jistotu, že naše spojení přes tyto stránky bude v násedujících dnech fungovat. Děkuji.


 

Ve třídě se objevily vši. Zkontrolujte prosím dětem hlavy a v případě potřeby zasáhněte. Děkujeme.


 

Vážení rodiče a žáci,

v souvislosti s  výskytem koronaviru v České republice v tuto chvíli (2.3.2020) nejsou nařizována žádná omezení ze strany Krajské hygienické stanice vůči školám v Mladé Boleslavi. V případě jakýchkoliv dopadů na jednotlivé školy vás budeme případně informovat.

Mgr. Petr Dostál, vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy


 

Ve čtvrtek 26. března se od 17 hodin koná schůzka rodičů.


 

Vzhledem k nízkým cenám výkupu starého papíru se zřejmě nebude konat jarní sběr papíru.
Při ceně 0,7 - 1 Kč za kg papíru a poplatku 1 Kč za likvidaci 1 kg kartonu už se jeho doprava do školy nevyplatí.

 

Děkuji za dárky, které jsem dnes od dětí dostala a které jste pomáhali vybírat. Přeji vám všem klidné Vánoce a dětem krásné prázdniny.


 

Během ledna bych chtěla s dětmi společně číst knížku Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Je to klasika, kterou nejspíš máte doma (nebo by ji děti mohly objevit pod stromečkem :-). Pro ty, kteří si po novém roce svoji knížku nepřinesou, ji vypůjčím ve školní knihovně.


 

Některé děti si při naší společné návštěvě knihovny v pátek 22. 11. půjčily knížku. Nezapomeňte, že by ji měly do 6 týdnů vrátit.


 

V úterý 7. ledna nebude kroužek keramiky s paní učitelkou Borovičkovou.


 

Rekonstrukce toalet na naší škole je dokončena. Teď už jen zbývá doufat, že si je děti udrží v takto pěkném stavu co nejdéle. wink


 

Od středy 13. listopadu je v pracovní neschopnosti naše paní vychovatelka Martina Havelková. Budu se jí snažit zastoupit společně s paní vychovatelkou Nikolou Novákovou. Je ale možné, že vaše dítě nenajdete v naší třídě, ale bude dole v "klubu" nebo ve druhém poschodí vpravo ve třídě I. C u paní vychovatelky Michaely Sliwkové (ve středu, kdy je kroužek Logické hry). Přejeme naší paní vychovatelce brzké uzdravení a vám děkujeme za pochopení.


 

Na stránkách školy je informace, že v úterý 19. listopadu se konají třídní schůzky. Myslím, že vše potřebné píšu zde na naše stránky, případně s vámi podle potřeby proberu individuálně, proto jsem schůzku rodičů naší třídy v tomto termínu nesvolala. Pokud se mnou chcete cokoliv probrat, v úterý 19. 11. budu ve třídě do 16 hodin, zastavte se.


 

Děti, které se 24. října fotily, už dostaly fotografie.

Pokud se vám líbí, pošlete prosím 270 Kč za jeden soubor fotografií po dětech, nebo převeďte na náš účet 1026514864/6100 (pokud možno do konce tohoto týdne). Děkuji.

Pokud s fotografiemi nejste spokojeni, můžete celý soubor vrátit do školy ke skartování. 

Potvrzuji přijetí peněz za fotografie na účet:
13. 11. Adam, Honzík
14. 11. Nika
19. 11. Luky
V hotovosti mi peníze zaplatili:
12. 11. Pavel
13. 11. Pepa, Eliška, Veronika
14. 11. Ondra, Verča, Lenka, Kristýnka, Samuel 
18. 11. Jenny
19. 11. Maxim, Tamara
20. 11. Vanesa

 

Pokud vás zajímá téma "Neklidné a zbrklé dítě a co s tím doma i ve škole" a máte volný večer v pondělí 11. listopadu, doporučuji navštívit přednášku MUDr. Lidmily Pekařové v Muzeu Škoda od 16:15 hodin. 

Kdo už jí někdy zažil, dá mi za pravdu, že slovo přednáška je zavádějící. Je to vždy nejen poučné, ale hlavně zábavné, vlastně taková "one woman show":-)

Velkou popularitu má i její knížka Jak žít a nezbláznit se, která od roku 2006 měla už osm vydání.


 

Informace ke stávce

Určitě se k vám dostala informace, že školské odbory vyhlásily na středu 6. listopadu stávku. Já osobně sice souhlasím s požadavky na kvalitnější školství, ale nelíbí se mi forma protestu, proto se této stávky nezúčastním a středa je pro mě tedy normálním pracovním dnem. Vzhledem k tomu, že převážná většina našeho pedagogického sboru se do stávky zapojí a ve středu pracovat nebude, naše škola bude po rozhodnutí vedení školy v tento den ZAVŘENÁ a děti do ní nebudou mít přístup. Eva Švehlová 

 

Vážení rodiče,

naše škola se rozhodla připojit ke stávce pedagogických pracovníků, která se koná ve středu
6. 11. 2019. Škola bude tento den uzavřena. Cílem stávky není pouze navýšení platů pedagogických pracovníků, ale zkvalitnění podmínek pro vzdělávání. Věříme, že naše rozhodnutí pochopíte a podpoříte nás v naší snaze usilovat i touto formou o kvalitnější školství pro naše děti.

Mgr. Brigita Šulcová


 

V pondělí 28. října je státní svátek.

Na něj navazují dvoudenní podzimní prázdniny (29. - 30. října).

Na čtvrtek 31. 10. a na pátek 1. 11. vyhlásila paní ředitelka z provozních důvodů volno pro žáky 1. stupně (v souladu s § 24 zákona č. 561/2004 Sb.). 


 

V úterý 15. října odpoledne by se většina zaměstnanců naší školy ráda rozloučila s naším panem školníkem Honzou Demjanem.

Odpolední školní družina bude samozřejmě fungovat, ale pokud máte možnost si v tento den vyzvednout své dítě do 13:30 hod., zjednoduší nám to zajištění provozu. Děkujeme za pochopení.

Ze stejného důvodu nebude v úterý kroužek keramiky.

Kroužek angličtiny je zajišťován externí agenturou, ten by se měl normálně konat.


 

Pokud máte zájem o kroužek angličtiny, odevzdejte prosím do středy vyplněnou přihlášku jazykové školy SCHOOL TOUR. 


 

Informace ze schůzky rodičů konané ve čtvrtek 5. září 2019

- rodiče byli seznámeni s komplikacemi v provozu školy, které nastaly vzhledem k rekonstrukci toalet

- dostali přístupové kódy do elektronické žákovské knížky (zatím ale nevyužijete, informace o vašem dítěti získáte z klasické ŽK a z našich osobních konzultací)

- informace o kroužcích (přihlašujete se přímo na mailové adresy jednotlivých vyučujících, pouze na angličtinu prostřednictvím vyplněného letáčku, který mi děti odevzdají)

- informace o výuce plavání (každý pátek od 13. 9. do 15. 11.)

- informace k provozu školní družiny (v době od 13 do 14:30 probíhá program a vycházky, nevyzvedávejte tedy prosím své děti)

- informace o (ne)podepisování domácích úkolů, o omlouvání nepřítomnosti ve škole, ...

- V zájmu bezpečnosti vašich dětí bychom rádi omezili pohyb rodičů a dalších dospělých v budově školy v ranních a dopoledních hodinách. Vaše děti určitě už zvládnou samy ranní příchod do šatny a třídy nebo školní družiny. :-) 

- Dbejte prosím na správné držení tužky, přimlouvám se i nadále za psaní inkoustovým (bombičkovým) perem.

- 19 ze 20 přítomných rodičů se vyjádřilo kladně k možnosti slovního hodnocení i ve 2. třídě. Děti tedy nebudou dostávat známky, ale jen obrázky a na konci měsíce do ŽK stručné zhodnocení toho, co za uplynulé období zvládly/nezvládly. I ve druhé třídě tedy budou mít vysvědčení bez známek. 

- Vybírala jsem další příspěvek 500 Kč do fondu na 1. pololetí na akce a pomůcky, které dětem nehradí škola (a 500 Kč na pracovní sešity, které mi většina rodičů platila už v červnu). Peníze můžete poslat na účet naší třídy 1026514864, kód banky 6100 (do zprávy pro příjemce nezapomeňte uvést jméno Vašeho dítěte).

Pro vaši kontrolu - 500 Kč už mají zaplaceno:
  2. 9. Samuel, Šimon (na účet)
  3. 9. Ondra (na účet), Maxim (na účet)
  4. 9. Kristýna
  5. 9.
  6. 9. Adam (na účet), Honzík (na účet), Verča (na účet), Nika (na účet)
  9. 9. Tamara, Anička (na účet), Angelika (na účet)
19. 9. Lenka
 
Prosím rodiče, kteří na schůzce nebyli, aby se u mě zastavili a vyplnili a podepsali mi potřebné papíry a souhlasy. 

 

Informace k provozu školní družiny:

- ranní družina: 6:30 - 7:40 hod.

V případě, že vaše dítě přijde až po 7:20 hod., již nebude do ranní družiny přijato, ale počká s ostatními dětmi před školou.

- odpolední družina: 11:40 - 16:30 hod. 

Vzhledem k organizaci činností v družině si prosím v čase 13:00 - 14:30 své dítě nevyzvedávejte. V této době bude probíhat společný program, děti půjdou na vycházku apod. V případě návštěvy lékaře či jiné neodkladné záležitosti informujte předem písemně vychovatelku o čase odchodu (lísteček, ŽK).


 

Informace ze stránek školy o zahájení školního roku 2019/2020 najdete ZDE.

Další informace o začátku školního roku a organizaci prvního týdne budu průběžně doplňovat a aktualizovat v sekci Co nás čeká, kde už nyní najdete předpokládaný rozvrh hodin.

Pokud máte jakékoliv dotazy, pište.


 

V letácích obchodů už se objevily nabídky školních pomůcek. Jako obvykle radím: Nepodlehněte a nekupujte zbytečnosti.

Do začátku nám bude stačit vybavený penál (2 inkoustová - bombičková - pera, 2 ořezané tužky, případně i mikrotužka, guma, nůžky, pastelky a fixy v základních barvách), ubrousek a box na svačinu + lahev na pití, menší ručník, bačkory (v zatahovacím sáčku) a věci na TV (také nejlépe ve větším zatahovacím sáčku). Ve vlastním zájmu vše podepište, případně označte číslem - POZOR, oproti loňsku se čísla některých dětí změnila, nový seznam najdete v sekci Rozvrh hodin (kde jsou i zatím jen pracovní rozvrhy pro "berušky" a "žabičky" - během příštího týdne je ještě upřesním).

Sešity, pracovní sešity, barevné desky, veškeré pomůcky na VV a PV nakoupím pro všechny děti ze společných peněz. Ani obaly kupovat nemusíte, učebnice a všechny sešity ode mne děti dostanou už podepsané a obalené.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s2726.gif
 

Děkuji za všechny květiny, dárky a hlavně za obrovské překvapení, které pro mě někteří z rodičů připravili. KRÁSNÉ PRÁZDNINY!


 

Na čtvrtek 27. června a pátek 27. června 2019 vyhlásila paní ředitelka z provozních důvodů volno pro žáky školy (v souladu s § 24 zákona č. 561/2004 Sb.). 

Vysvědčení si rozdáme už ve středu 26. června a prázdniny se tak dětem o dva dny prodlouží!


 

Během prázdnin budu objednávat a platit pracovní sešity (Čj, M, Prv) a pomůcky, které neplatí škola, ale děti si je musí hradit samy. Celková cena se bude pohybovat kolem 500 Kč. Prosím o uhrazení této částky pokud možno do konce školního roku buď převodem na účet naší třídy účet 1026514864, kód banky 6100 (do zprávy pro příjemce nezapomeňte uvést jméno Vašeho dítěte), nebo v hotovosti. Děkuji.

Pro vaši kontrolu - 500 Kč už mají zaplaceno:
13. 6. Anička
14. 6. Eliška
17. 6. Pavel, Šimon (na účet), Ondra (na účet), Verča (na účet)
18. 6. Kristýna, Áďa, Verunka, Jennifer, Adam (na účet)
19. 6. Fanda (na účet)
20. 6. Pepa, Angelika, Maxim, Lukas (na účet)
21. 6. Honzík (na účet)
31. 7. Nika (na účet)
22. 8. Vanesa (na účet)
  2. 9. Samuel
  5. 9.  Krištof
  9. 9. Tamara
19. 9. Lenka

 

Vážení rodiče, během letošního školního roku jsem od vás vybrala 900 Kč na akce a pomůcky, které dětem nehradí škola (500 Kč před začátkem školního roku, 200 Kč na podzim a 200 Kč na jaře).

Z těchto peněz jsem průměrně na jednoho žáka utratila asi 400 Kč za pracovní sešity a pomůcky na výuku (některé sešity prvňáčkům hradila škola), asi 130 Kč za vstupné na akce, asi 300 Kč na věci na VV a PV a asi 40 Kč za hygienické potřeby. Zbývajících 30 Kč využiju na zaplacení úterního kina (zbytek do 99 Kč doplatím z peněz za sběr).

Veškeré doklady jsou u mě k nahlédnutí.


 

V pondělí 10. 6. si děti vložily do modré PRVOUKY dva papíry. Pokud máte zájem, aby vaše dítě navštěvovalo školní družinu ve druhé třídě, vyplňte prosím ZÁPISNÍ LÍSTEK a pošlete ho zpět. Děkuji.


 

Zkontrolujte prosím, zda děti nemají klíště. Dnes jsme na Štěpánce jedno zneškodnili (naštěstí dřív, než se stihlo zakousnout).

 

V pátek 26. dubna opět nebudu ve škole.

První hodinu bude s dětmi ve třídě paní vychovatelka Martina Havelková, druhou a třetí hodinu paní vychovatelka Michaela Sliwková (děti budou potřebovat jen penál a svačinu).

V 11 hodin s nimi půjde na oběd a do bazénu paní vychovatelka Lucie Ilková.

Z bazénu budou děti odcházet s panem školníkem. U něj si vyzvednete děti, pokud si je budete brát hned po plavání.

Protože v tento den nebude ve škole ani naše paní vychovatelka Martina Havelková, po návratu do školy půjdou děti k paní vychovatelce Michaele Sliwkové na hřiště.

Věřím, že nenastane žádný problém a i tentokrát vše klapne podle mého plánu.


 

V pátek 12. dubna nebudu ve škole.

První 3 hodiny bude s dětmi ve třídě paní vychovatelka Renata Richterová (děti budou potřebovat jen penál a svačinu).

V 11 hodin s nimi půjde na oběd a do bazénu paní vychovatelka Lucie Ilková.

Z bazénu budou děti odcházet s panem školníkem. U něj si vyzvednete děti, pokud si je budete brát hned po plavání.

Protože v tento den nebude ve škole ani naše paní vychovatelka Martina Havelková, po návratu do školy půjdou děti k paní vychovatelce Renatě Richterové dolů do klubu (nebo na hřiště).

Věřím, že nenastane žádný problém a vše klapne podle mého plánu.


 

V obálce, do které jste mi na schůzce rodičů ve čtvrtek 14. února dávali příspěvek na 2. pololetí, mi oproti částkám a podpisům na seznamu přebývá 200 Kč. Nechybí někomu?


 

Informace ze schůzky rodičů konané ve čtvrtek 14. února 2019

Rodiče dostali:

- přihláška do knihovny (prosím o odevzdání do pondělí 25. 2.) - více informací najdete v Co nás čeká

- informace o plaveckém výcviku, souhlas s plaveckým výcvikem - více najdete v Co nás čeká

- informace o výletu a přihlášku na výlet - více informací najdete v nové sekci Výlet 2019

Vybírala jsem další příspěvek na druhé pololetí na akce a pomůcky, které dětem nehradí škola, ve výši 200 Kč. Kdo ještě neplatil, pošlete prosím po dětech, nebo převeďte na náš účet 1026514864/6100. Děkuji.

Děkujeme i všem rodičům, kteří se rozhodli nám přispět i dobrovolnou částkou navíc. Tyto peníze využiju na nákup různých pomůcek, vybavení na TV a drobných dárků pro děti. 

Vyúčtování všech plateb a doklady jsou kdykoliv u mě k nahlédnutí.

Individuální konzultace s rodiči jsou možné (po telefonické nebo SMS dohodě) v úterý odpoledne.


 

Číslo účtu školy je 17239181/0100.

Pokud na něj budete posílat peníze, do zprávy pro příjemce vždy uveďte jméno a příjmení dítěte, třídu a důvod platby.


 

Ve čtvrtek 14. února od 17 hodin se koná schůzka rodičů (informace o výuce plavání, o návštěvě knihovny, o červnovém školním výletu, příspěvek 200 Kč do fondu na druhé pololetí)


 

Pololetní vysvědčení se slovním hodnocením, které děti dostaly, je originál (na rozdíl od tzv. výpisu, který dostávají děti z ostatních tříd), proto si ho uložte. Na konci školního roku dostanou děti nový papír s vysvědčením za druhé pololetí.  

Doufám, že netradiční vysvědčení naplnilo vaše očekávání, že s ním jste spokojeni nejen vy, ale také babičky a dědečkové. smiley

Děkuji za všechny květiny i sladké dárky a přeji krásné (i když jen jednodenní) prázdniny!


 

Vzhledem k častým sporům a vzájemnému napadání některých žáků naší třídy během přestávek budu v následujících týdnech častěji spolupracovat se školní psycholožkou Mgr. Marcelou Drázskou. Pokud víte, že se to týká i Vašeho dítěte, budu ráda, když mě o problémech budete informovat. Uvítám jakékoliv Vaše podněty a postřehy. 

Děkuji za spolupráci.


 

Během ledna začneme psát do zelené písanky nejprve mikrotužkou (dětem ji budu půjčovat), potom i perem. 

Do začátku pořiďte prosím dětem pokud možno inkoustové (bombičkové) pero s kovovým hrotem, ne roller. S výměnou vypsaných bombiček dětem vždycky pomůžu.

Pokud už máte připravené jiné pero, nevadí, buď ho dejte starším sourozencům, nebo ho děti využijí později.

Pokud máte zájem, podívejte se na Test per z MF DNES


 .

Moc děkuji za dárky, které jsem od dětí dostala. Určitě si během vánočních prázdnin všechny užiju. Přeji vám krásné Vánoce a v novém roce hodně trpělivosti a hlavně radosti z vašeho prvňáčka!


 

Děti si měly odnést domů na vyprání cvičební úbor a ručník.

Zkontrolujte prosím, zda už nepotřebují větší bačkory a boty na TV.


 

Školní družina v pátek 21. prosince končí už v 15 hodin.


 

Během ledna už začneme psát psací písmenka, takže budeme potřebovat pero (doporučuji bombičkové s ocelovým hrotem). Můžete ho tedy už dát dětem pod stromeček. 


 

Děti, které se 22. listopadu fotily, už dostaly fotografie.

Pokud se vám líbí, pošlete prosím 270 Kč za jeden soubor fotografií po dětech, nebo převeďte na náš účet 1026514864/6100 (pokud možno do konce tohoto týdne). Děkuji.

Pokud s fotografiemi nejste spokojeni, můžete celý soubor vrátit do školy ke skartování.


 

V úterý 11. 12. nebude odpoledne kroužek angličtiny s paní učitelkou Bělohlávkovou. 


 

Na čtvrtek 3. ledna a pátek 4. ledna 2019 nám dá paní ředitelka volno (v souladu s § 24 zákona č. 561/2004 Sb.). Vánoční prázdniny se nám tedy prodlouží na celé dva týdny!


 

Informace ze schůzky rodičů konané ve čtvrtek 15. listopadu 2018

- nejdůležitější bod programu = rozhodnutí rodičů, jestli chtějí, aby děti byly klasifikovány známkami, nebo využijí možnosti slovního hodnocení. Z přítomných všichni podepsali souhlas se slovním hodnocením. Prosím rodiče, kteří na schůzce nebyli, aby se za mnou zastavili. Navrhuji termín v úterý 20. 11. mezi 15 - 16 hod. (případně další úterý 27.11.).

- vybírala jsem další příspěvek na akce a pomůcky, které dětem nehradí škola, ve výši 200 Kč. Kdo ještě neplatil, pošlete prosím po dětech, nebo převeďte na náš účet 1026514864/6100. Děkuji.

- děkujeme i všem rodičům, kteří se rozhodli nám přispět i dobrovolnou částkou navíc. Tyto peníze využiju na nákup různých pomůcek, vybavení na TV a drobných dárků pro děti. 

- vyúčtování všech plateb a doklady jsou kdykoliv u mě k nahlédnutí

- pokud máte zájem o fotografování, vyplňte prosím nejpozději do čtvrtka 22. 11. papír, který jsem rozdávala, nebo posílala po dětech

- ve čtvrtek 29. 11. odpoledne se koná jarmark (více informací najdete v Co nás čeká)

- příští sběr starého papíru je ve čtvrtek 13. 12.

- prosím rodiče o pomoc s překvapením pro děti. Těm, kdo nebyli na schůzce, vysvětlím osobně, ostatním připomínám: dobře vybrat, koupit, hezky zabalit, nezapomenout na jméno a v utajení doručit buď mně, nebo paní vychovatelce nebo panu školníkovi nejpozději do středy 19. 12. Děkuji! 

- chválím všechny děti za výsledky v matematice (sčítání do 5 pochopily všechny děti bez problémů, nevadí mi, když při počítání využívají prsty, je to nejpřirozenější počítadlo, které máme vždy u sebe :-)

- díky vám dělají všichni veliké pokroky ve čtení. Pro ty rodiče, kteří nejsou spokojeni, mám 2 rady:

1. Uvědomte si, že kdybychom se neučili číst tzv. genetickou metodou čtení (= nejdřív písmena, pak celé slovo), ale tradičním slabikováním, v tuto dobu by vaše děti četly pouze slabiky (ma, le, so, ji, ...) a teprve by začínaly první jednoduchá slova a věty typu Máma mele maso. Ema solí.

2. Vzpomeňte si, jak dlouho trvalo, než se vaše dítě naučilo mluvit. Tři měsíce je ve čtení krátká doba, proto zatím není důvod k zoufalství :-) Vydržte a trénujte každý den chvilku. Děkuji za spolupráci.


 

Ve čtvrtek 22. listopadu budou mít děti možnost nechat se vyfotografovat fotografem společnosti Prestigefoto Jiřím Hájkem. 

Až budou fotografie hotové (asi za 3 týdny), dostanete je domů a budete se moci rozhodnout, zda si celý soubor fotografií koupíte (270 Kč), nebo zda ho vrátíte do školy ke skartování.

Můžete si vybrat, zda chcete mít fotografii zpracovanou buď jako stolní kalendář nebo jako vánoční přání

Vyplňte prosím nejpozději do 22. 11.  lístek, který jsem rozdávala na schůzce rodičů ve čtvrtek 15. 11. (pokud jste nebyli, dám ho dětem do žákovské knížky).


 

Ve čtvrtek 15. listopadu se od 17 hodin koná schůzka rodičů. Kromě jiného bychom měli projednat možnost slovního hodnocení nebo tradiční klasifikace. 


 

Děkuji rodičům, kteří zareagovali na návrh maminky Rýdlové z minulé schůzky rodičů a přispěli penězmi navíc do našeho fondu.
 

V pátek si děti braly domů další sešitek (někdo má jeden, někdo dva různé) s nabídkou knížek, které si mohou prostřednictvím školy objednat.

Opět platí stejné pokyny: pokud máte zájem, pošlete mi po dětech vyplněnou předposlední stránku. Teprve až knížky přijdou (asi za 4 týdny), vám je po zaplacení předám. Pokud chcete knížky využít jako překvapení (Vánoce apod.), nebudu je dávat dětem, ale předám je rovnou vám. 


 

V pátek 5. října i v pátek 12. října  vzhledem ke konání voleb v naší škole bude končit vyučování pro všechny děti z I. A (pro berušky i pro žabičky) už v 11:20 hod. Půjdeme společně na oběd a pak děti zůstanou s paní vychovatelkou ve třídě, v případě hezkého počasí půjdou ven.


 

Ve čtvrtek si děti vložily do žlutého ČTENÍ papír, na kterém byste měli po přečtení jeho dolní část vyplnit, odstřihnout a po dětech mi poslat zpět. Jedná se o souhlas s působením školní psycholožky Mgr. Marcely Drázské na naší škole. 


 

V úterý si děti vložily do žluté matematiky papír s nabídkou kroužků pro tento školní rok.

Nás se týkají kroužky Angličtina pro nejmenší (vyjednám s paní učitelkou Bělohlávkovou možnost posunutí tak, aby mohly chodit i naše žabičky), Keramika, Sportovní hry, Šikovné ruce a Basketbal. 

Informace od pana učitele Skřivánka, který bude mít páteční kroužek basketbalu: mailová adresa, která byla uvedená v nabídce kroužků, má jinou koncovku. Správná adresa je rudi.skrivanek@gmail.com 


 

V pondělí děti dostaly sešitek s nabídkou knížek, které si mohou prostřednictvím školy objednat. Pokud máte zájem, pošlete mi po dětech vyplněnou předposlední stránku. Teprve až knížky přijdou (asi za 4-5 týdnů), vám je po zaplacení předám.

Pokud chcete knížky využít jako překvapení (Vánoce apod.), určitě se nám podaří jejich objednání, placení a předávání před dětmi utajit. :-) 


 

Pokud ještě nemáte program na sobotu 15. září, Ekocentrum Zahrada (s jehož akcemi i zaměstnanci mám jen ty nejlepší zkušenosti) vás zve na tradiční rodinné odpoledne a večer pro celou rodinu Tajemství zvířetického lesa. Koná se v turistickém informačním centru Zvířetice a v areálu zříceniny.

Čeká na Vás mykologická přednáška a poradna, povídání o ptačím světě, vypuštění uzdravených živočichů ze Záchranné stanice v Huslíku. Představí se Vám ARCHA - Centrum pro zvířata v nouzi při Liberecké Zoologické zahradě. Děti si namalují tašku, pytlík nebo cokoli jiného, co si přinesete se s sebou. Zahrají si hru o přírodě. Jako vždy si nezapomeňte přinést buřty, táborák bude po celou dobu  akce. A jedna novinka nakonec - letní kino s filmem Planeta Česko na nádvoří zříceniny!


 

Informace ze schůzky rodičů konané ve čtvrtek 6. září 2018

- informace o pomůckách, o výuce, o rozdělní na berušky a žabičky, o (ne)podepisování domácích ůkolú, o omlouvání a uvolňování dětí, o tělesné výchově, o provozu školní družiny, ...

- informace o akcích, které plánuji na září: divadlo, cvičení na Štěpánce, sběr starého papíru

- Dbejte prosím na správné držení tužky i pastelek při kreslení (viz první obrázek na této stránce úplně dole).

- Nabízím možnost slovního hodnocení místo klasifikace. Děti by nedostávaly známky, ale jen obrázky, a na konci měsíce do žákovské knížky slovní zhodnocení toho, co za uplynulé období zvládly. V první (a ve druhé) třídě by tak vysvědčení bylo bez známek. Protože by se slovní hodnocení muselo týkat všech dětí ve třídě a je nutný písemný souhlas rodičů, nechám vám zatím čas na zjištění dalších informací a na rozhodnutí do příští schůzky, která by se měla konat v listopadu. 

- Přemýšlela jsem o návrhu maminky Rýdlové na příspěvek rodičů na pomůcky a výukové materiály pro třídu, které neuhradí škola, proto je učitelé nekoupí, nebo často hradí ze svého. Samozřejmě nechci, aby to bylo bráno jako povinnost, ale pokud se rozhodnete přispět, nejjednodušší to asi bude na účet třídy 1026514864, kód banky 6100. Děkujeme.

- Prosím rodiče, kteří na schůzce nebyli, aby se u mě příležitostně zastavili a vyplnili a podepsali "souhlas s ošetřením dítěte".


 

Uvítám, když se bude chtít někdo z BERUŠEK přesunout k ŽABIČKÁM. Když budou obě skupiny stejně početné, bude se v nich pracovat lépe mně i dětem. Rozdíl mezi oběma skupinami bude v rozvrhu hodin, ŽABIČKY budou chodit každý pátek na vyučování až od 9:45 hod. a v úterý a v pátek budou končit až ve 12:35 hodin.
 

Ve čtvrtek 6. září se koná schůzka rodičů od 17 hodin ve třídě I. A.


 

Školní jídelna zajistí obědy i pro děti s celiakií po dohodě s vedoucí jídelny (a po předložení potvrzení s konkrétními informaceni o stravovacích omezeních dítěte, které vám vystaví lékař na školní rok 2018/2019).

 


 

Na základě požadavků některých rodičů, aby byla možnost zasílat příspěvek do fondu, ze kterého se budou platit výukové materiály, které dětem nehradí škola (sešity, obaly, lepidla, čtvrtky, barevné papíry, další pomůcky na VV a PV, vstupy na akce apod.), převodem na účet, jsem pro naší třídu založila účet 1026514864, kód banky 6100. Pokud na něj budete posílat 500 Kč, nezapomeňte do zprávy pro příjemce uvést jméno Vašeho dítěte. Děkuji.


 

Další informace a odpovědi na vaše dotazy:

Kufřík na výtvarné potřeby ani kapsář k lavici nepotřebujeme.


 

Informace ze schůzky rodičů žáků budoucí třídy I. A (29. 5. 2018):

- seznam věcí, které budou děti potřebovat v 1. třídě

- příspěvek 500 Kč do fondu, ze kterého budu platit pomůcky, které dětem nehradí škola (sešity, obaly, lepidla, čtvrtky, barevné papíry, další pomůcky na VV a PV, vstupy na akce, ...), prosím uhradit do konce června, abych mohla peníze využít k nákupu už během prázdnin

- informace k prvnímu školnímu dni = pondělí 3. září: sejdeme se v 8 hodin ve třídě (pozor na problémy v dopravě a v parkování v okolí školy), děti budou potřebovat aktovku a penál s pastelkami, ze třídy budeme odcházet asi v 9:00 hodin, možnost přihlásit děti do družiny a ke stravování ve školní jídelně

- organizace prvního týdne: DOŠLO KE ZMĚNĚ, prodloužili jsme středu a pátek - úterý 8:00 - 9:40, kromě tašky s penálem potřebujeme i přezůvky, které už si děti mohou nechávat v naší šatně, středa a čtvrtek 8:00 - 10:40, budeme potřebovat už i svačinu (nepřehánějte to, do začátku nám stačí jen malá svačinka, ovoce a pití), pátek 8:00 - 11:40.

- od úterý 4. září  pondělí 3. září už by měla být v plném provozu školní družina

- přihláška do školní družiny

- informace o prihlášení ke stravování ve školní jídelně

- pokud máte jakékoliv dotazy, připomínky, nápady, pište 

- další dávku informací dostanete na příští schůzce rodičů, kterou plánuju na čtvrtek 6. září od 17 hodin


 

V úterý 29. května 2018 se od 16 hodin koná schůzka rodičů budoucích prvňáčků třídy I. A.

Sejdeme se v současné V. A v prvním poschodí vpravo vedle ředitelny.

Rodiče, kteří u zápisu v dotazníku uvedli svoji emailovou adresu, už ode mě tuto informaci dostali mailem. Prosím o zpětnou vazbu nejen proto, abych věděla, že jste ho četli, ale hlavně abych se ujistila, že mám na Vás uložený správný kontakt. Děkuji.


 

 

Během zápisu budoucích prvňáčků jsem s některými z vás mluvila o správném držení tužky. Pro úspěch vašich dětí při psaní ho považuji za důležité. Pokud máte zájem, podívejte se na stránky určené pro rodiče předškoláků Jak správně psát, kde najdete spoustu užitečných informací nejen o psaní.